Теми статей
Обрати теми

Як виправити помилку у звітності щодо хмелезбору?

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Консультують фахівці редакції

 

Як виправити помилку у звітності щодо хмелезбору?

 

У Звіті про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за квітень 2008 року ми помилково занизили виручку від реалізації на 10000 грн. і відповідно суму нарахованого збору — на 100 грн. Як можна виправити таку помилку?

(м. Львів)

 

Заповнення та виправлення

Звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі — Звіт) регламентується Порядком заповнення та подання звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженим наказом ДПАУ від 28.03.2002 р. № 133 (далі — Порядок № 133).

Якщо платник збору самостійно виявив помилку в раніше поданому ним

Звіті, то необхідно за цей період подати уточнений Звіт із виправленими показниками (проставляється позначка напроти «Уточнений звіт»). Дані в уточненому Звіті наводять правильно, без помилки. Одним уточненим Звітом можна виправити помилку за один звітний період.

Разом з уточненим

Звітом слід подати Довідку про суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, які зменшують або збільшують податкові зобов’язання в результаті виправлення самостійно виявленої помилки в попередніх звітних періодах (далі — Довідка). До кожного уточненого Звіту додається окрема Довідка.

Якщо виправлення помилки пов’язане із

заниженням податкового зобов’язання, то платнику податків необхідно самостійно нарахувати штраф у розмірі 5 % від суми недоїмки (рядок 7 Довідки) і сплатити його до бюджету разом з недоїмкою (рядок 6 Довідки) до подання до податкового органу уточненого Звіту. У такому разі адміністративні штрафи не накладаються. Якщо нарахований штраф і недоїмку не сплатити до подання уточнюючого Звіту, то працівники ДПІ можуть ініціювати проведення перевірки даних, що містяться в уточненому Звіті (п. 24 Порядку № 133).

Якщо ж, навпаки, помилка полягає в надмірній сплаті, то суму переплати можна повернути. Для цього разом з уточненим

Звітом необхідно подати заяву про повернення надміру сплаченого збору (п. 25 Порядку № 133)*.

* Докладніше про повернення надміру чи помилково сплачених податкових платежів див. статтю «Переплата за податками: що можна з нею зробити» // «БТ», 2008, № 7, с. 21.

За даними, викладеними в запитанні, покажемо порядок заповнення уточненого

Звіту (рис. 1 на с. 29) і Довідки (рис. 2 на с. 29). При цьому до подання уточнюючого Звіту і Довідки необхідно сплатити суму недоїмки (100 грн.) і 5 % штрафу (5 грн.) .

 

Вікторія ЗМІЄНКО

 

img 1

img 2

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі