Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Відображення у звітності виплати дивідендів підприємством-єдиноподатником

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Червень, 2008/№ 24
Друк
Відповідь на запитання

Консультують фахівці редакції

 

Відображення у звітності виплати дивідендів підприємством-єдиноподатником

 

Підприємство, що сплачує єдиний податок за ставкою 10 %, за підсумками 2007 року виплачує дивіденди в сумі 20000 грн. своєму засновнику. Дивіденди нараховано і виплачено в червні 2008 року. Який порядок оподаткування такої виплати і як відобразити таку виплату у звітності?

(м. Львів)

 

Підприємство — платник єдиного податку (незалежно від ставки сплачуваного єдиного податку) при виплаті дивідендів своїм засновникам, котрі є фізичними особами, повинен:

1. Сплатити внесок у розмірі 25 % із суми дивідендів

на підставі п.п. 7.8.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР. Внесок сплачується до бюджету до або в момент виплати дивідендів. При цьому Держказначейство перераховує 42 % від сплаченого внеску на дивіденди до ПФУ. Тому єдиноподатник може зарахувати ці 42 % у рахунок сплати внесків до ПФУ в частині «нарахувань» (лист ПФУ від 15.10.2007 р. № 16442/03-30 — див. коментар до листа у «БТ», 2007, № 48, с. 8). Підставою для такого заліку, як і для заліку сплаченого єдиного податку, буде платіжний документ на сплату внеску на дивіденди*.

* Механізм та порядок відображення в бухгалтерському обліку заліку єдиного податку розглянуто у статті «Залік єдиного податку в рахунок сплати внесків до Пенсійного фонду»// «БТ», 2008, № 3, с. 18.

Сплату внеску на дивіденди слід показати в

рядку 6 Розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою (далі — Розрахунок єдиного податку).

2.

Утримати і перерахувати до бюджету ПДФО за ставкою 15 %. ПДФО утримується за рахунок суми дивідендів, а засновнику виплачують дивіденди за вирахуванням суми утриманого податку.

ПДФО

необхідно утримати за фактом нарахування дивідендів, а сплатити до бюджету — у момент виплати доходів, а щодо нарахованих, але не виплачених доходів — протягом 30 календарних днів після закінчення звітного місяця.

Суму виплачених фізичній особі дивідендів відображають у

формі № 1ДФ з такими ознаками доходів:

«12» — дивіденди, що обкладаються ПДФО;

«34» — дивіденди, що не обкладаються ПДФО на підставі п.п. 4.3.17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV.

Якщо у звітному кварталі відбулися і нарахування, і виплата дивідендів (відповідно сплачено ПДФО), то заповнюються всі

графи (3, 3а, 4 і) форми № 1ДФ. Якщо дивіденди нараховано, але не виплачено у звітному кварталі, то заповнити потрібно лише графи 3а, 4а і 4 (якщо сплата податку припадає на цей звітний квартал). Рядок 3 буде заповнено у формі № 1ДФ за той звітний квартал, в якому відбудеться фактична виплата дивідендів.

Крім того, підприємство має також відобразити суму дивідендів у

Податковому розрахунку резидента, що нараховує дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб** (далі — Розрахунок дивідендів). Строк подання цього звіту — протягом 20 календарних днів, наступних за місяцем нарахування дивідендів.

** Востаннє форма Розрахунку дивідендів змінювалася у 2007 році (наказ ДП від 03.10.2007 р. № 560). Його оновлену форму наведено в додатку «Документи» // «БТ», 2007, № 43.

Ураховуючи викладене вище, у ситуації, описаній в запитанні, підприємство при нарахуванні та виплаті дивідендів у червні 2008 року має не пізніше дати виплати дивідендів сплатити до бюджету внесок на дивіденди в розмірі

5000 грн. (20000 грн. х 25 %).

Цю суму слід відобразити в

рядку 6 Розрахунку єдиного податку за ІІ квартал 2008 року (див. на с. 46).

При цьому 42 % від сплаченого внеску на дивіденди —

2100 грн. (5000 грн. х 42 %) — підприємство може зарахувати в рахунок сплати внеску до ПФУ в розмірі 33,2 % або 4 %.

У червні 2008 року (у момент виплати дивідендів) необхідно сплатити ПДФО в сумі

3000 грн. (20000 грн. х 15 %). На руки засновнику слід виплатити 17000 грн. (20000 грн. - 3000 грн.).

У

формі № 1ДФ за ІІ квартал 2008 року слід відобразити нарахування та виплату дивідендів засновнику (ІПН 1234567890) з ознакою доходу «12» (припустимо, що вся сума дивідендів обкладається ПДФО).

Суму нарахованих фізичній особі дивідендів слід відобразити в

Розрахунку дивідендів. Його необхідно подати не пізніше 21 липня 2008 року***.

*** Розрахунок дивідендів має статус податкової декларації, тому якщо останній день його подання — вихідний або святковий (20 липня 2008 року — вихідний день), діє правило перенесення терміну його подання, передбачене Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ.

Як заповнити звітні форми, показано на с. 46 (припустимо, що в І кварталі 2008 року об’єкт для сплати єдиного податку відсутній):

 

img 1

 

Вікторія ЗМІЄНКО

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць