Теми статей
Обрати теми

Про затвердження нової редакції Методичних рекомендацій щодо приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України

Редакція БТ
Наказ від 15.04.2008 р. № 250

Електронна податкова звітність:

нові вимоги від ДПАУ

 

Наказ Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 р. № 233

«Про подання електронної податкової звітності»

Наказ Державної податкової адміністрації України від 15.04.2008 р. № 250

«Про затвердження нової редакції Методичних рекомендацій щодо приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України»

 

Наказами

, що коментуються, ДПАУ затвердила відразу два документи, які регламентують процедуру подання платниками податків податкової звітності до органів податкової служби: Інструкцію з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (далі — Інструкція) та Методичні рекомендації щодо приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України (далі — Методрекомендації).

Інструкція

та Методрекомендації зацікавлять насамперед тих платників податків, які подають звітність в електронному вигляді або незабаром збираються почати це робити. Якщо ви належите до таких, то вам не зашкодить знати, що тепер при поданні звітності, іншого документа чи інформації до податкового органу на такий електронний документ слід накласти електронний цифровий підпис (ЕЦП), який має сертифікат відповідності чи позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації. Для отримання такого ЕЦП платнику податків потрібно звернутися до будь-якого центру сертифікації ключів. У найближчих номерах нашої газети ми докладніше опишемо процедуру отримання ЕЦП та обліку такого підпису в податковому та бухгалтерському обліку.

Крім того, у

Методрекомендаціях докладно описано власне процедуру прийняття та реєстрації податкової звітності. Зокрема, визначено перелік обов’язкових реквізитів податкової звітності (п.п. 4.1.3), перелічено підстави для визнання звітності недійсною (п.п. 4.1.4), визначено дії податкового інспектора під час прийняття податкової звітності на магнітних носіях (п. 4.3), а також процедуру укладення договору про визнання електронних документів тощо.

Ось такі вимоги висувають

Інструкція та Методрекомендації. Не зрозуміло тільки, як вони втілюватимуться в життя податковими інспекціями на місцях.

Також зауважимо, що

Інструкція поширюється на податкові органи та платників податків, які за власним бажанням подають податкові документи в електронному вигляді. У Методрекомендаціях ДПАУ також підтверджує таке право платника податків. Тому платник податків може подавати (надсилати) звітність до органів податкової служби:

— на паперових носіях;

— поштовими відправленнями;

— на магнітних носіях з додаванням роздрукованих оригіналів податкової звітності на паперових носіях;

— на магнітних носіях з накладенням ЕЦП без додавання роздрукованих оригіналів податкової звітності на паперових носіях;

— засобами телекомунікаційного зв’язку з накладенням ЕЦП.

Методрекомендації

набули чинності 15.04.2008 р., Інструкція27.04.2008 р.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі