Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про працевлаштування пенсіонерів

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2008/№ 39
Друк
Лист від 08.09.2008 р. № 1/8-89/06

ІНВАЛІД-ПЕНСІОНЕР

зараховується у виконання нормативу щодо працевлаштування інвалідів

 

Лист Фонду соціального захисту інвалідів від 08.09.2008 р. № 1/8-89/06

«Про працевлаштування пенсіонерів»

 

Працевлаштування інвалідів актуальне для всіх суб’єктів господарювання. Незважаючи на те що вимога про обов’язкове працевлаштування інвалідів існує вже давно і цій темі приділяється чимало уваги, запитання щодо цієї сфери виникають.

Лист, що коментується, присвячено одному з них: чи можна зарахувати працюючого інваліда пенсійного віку в рахунок виконання нормативу?

«Так», — абсолютно справедливо відповідають автори

листа. Інвалід — це особа зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, наслідком травм чи з уродженими вадами, що призводить до обмеження життєдіяльності, до потреби в соціальній допомозі та захисті (ст. 2 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 р. № 875-XII; далі — Закон № 875).

Норматив для працевлаштування інвалідів установлено

ст. 19 Закону № 875. Саме в цій статті зазначено, що виконанням нормативу вважається працевлаштування інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Як бачимо, Закон про захист інвалідів не обмежує вік інвалідів, які зараховуються у виконання нормативу.

Крім того, відповідно до

Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.93 р. № 3721-XII громадяни похилого віку (чоловіки віком 60, а жінки — 55 років і більше) мають право на працю нарівні з іншими громадянами.

На підставі цього в

листі зроблено висновок, що будь-які обмеження (крім стану здоров’я, професійної підготовки і трудових навичок) для реалізації інвалідами свого права на працю та перешкоди для врахування підприємствами у виконання 4 % нормативу роботи інваліда пенсійного віку відсутні.

У зв’язку з цим зауважимо також, що підприємству, яке працевлаштувало інваліда, не зашкодить ознайомитися з висновком МСЕК. З нього, зокрема, можна дізнатися, наскільки обмежено здатність інваліда до трудової діяльності. Так, згідно з

Інструкцією про встановлення груп інвалідності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 07.04.2004 р. № 183, існують три ступені обмеження здатності до трудової діяльності. При цьому 3-й ступінь означає нездатність до трудової діяльності.

Так-от, наявність висновку МСЕК про те, що інвалід є непрацездатним (не здатним до трудової діяльності),

унеможливлює його працевлаштування. На це Мінпраці звертало увагу в листі від 01.06.2007 р. № 1204/19/71-07.

З приводу оподаткування зарплати таких працівників див. «Якщо на підприємстві працює інвалід-пенсіонер: як сплачувати внесок до Пенсійного фонду і яку ПСП застосовувати» // «БТ», 2008, № 2, с. 46.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі