Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Філія не може бути самостійним платником ПДВ

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2008/№ 39
Друк
Відповідь на запитання

Роз’яснює ДПІ у Дніпровському районі м. Києва

 

Філія не може бути самостійним платником ПДВ

 

Підприємство відкрило філію без розрахункового рахунка, але з кодом ОКПП і печаткою. Облік ведеться на головному підприємстві. Чи повинна філія реєструватися платником податку на додану вартість та сплачувати його до бюджету?

 

Філія — це відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (

ст. 95 Цивільного кодексу України, далі — ЦКУ). Філія не є юридичною особою і не є суб’єктом підприємницької діяльності (ч. 3 ст. 95 ЦКУ, ч. 1 ст. 42 та ч. 1 ст. 55 Господарського кодексу України).

Пунктом 1.3 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР

(далі — Закон) визначено, що платником ПДВ є особа, яка згідно із цим Законом зобов’язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України. Відповідно до п. 1.2 Закону особою є будь-яка з наведених нижче осіб, незалежно від того, чи є така особа резидентом, а саме:

— суб’єкт підприємницької діяльності, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення цих інвестицій;

— інша юридична особа, що не є суб’єктом підприємницької діяльності;

— фізична особа (громадянин, іноземний громадянин та особа без громадянства), яка здійснює діяльність, віднесену до підприємницької згідно із законодавством, або імпортує товари на митну територію України;

— представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи.

Ураховуючи, що філія не є юридичною особою, а також не є і суб’єктом підприємницької діяльності, відсутні підстави для реєстрації філії в якості платника ПДВ. А також філія не відповідає жодній з ознак «особи», наведених у

п. 1.2 Закону, тому реєструватися платником ПДВ не повинна.

Разом із цим слід зазначити, що відповідно до

п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 165, платник податку, до складу якого входять філії та інші структурні підрозділи платника податку, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, може делегувати філії або структурному підрозділу право виписки податкових накладних.

Для цього платник податку повинен кожній філії та структурному підрозділу присвоїти окремий код (номер, шифр), про що письмово довести до відома державного податкового органу за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість. Відповідальність за недотримання вимог

Порядку філіями та структурними підрозділами несе платник податку на додану вартість.

 

Наталія КИРПА,
 начальник відділу масово-роз‘яснювальної роботи та звернень громадян

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі