Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Якщо виручка перевищила 1 млн грн., перейти на сплату єдиного податку в середині наступного року не вийде

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2008/№ 39
Друк
Відповідь на запитання

Консультують фахівці редакції

 

Якщо виручка перевищила 1 млн грн., перейти на сплату єдиного податку в середині наступного року не вийде

 

Наша фірма з 1 січня 2008 року застосовувала спрощену систему оподаткування. У зв’язку з перевищенням обсягу виручки 1 млн грн. з 1 жовтня 2008 року ми змушені перейти на загальну систему оподаткування. Чи можемо ми перейти на єдиний податок з 1 липня або з 1 жовтня 2009 року?

(м. Сімферополь)

 

Платниками єдиного податку можуть бути підприємства, у яких середньооблікова чисельність працівників не перевищує 50 осіб

та обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, послуг) за рік не перевищує 1 млн грн. (ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» в редакції від 28.06.99 р. № 746/99).

При цьому під словом «рік» мається на увазі календарний рік з 1 січня по 31 грудня (

п. 1 постанови КМУ від 16.03.2000 р. № 507). Тому при переході на єдиний податок у середині року необхідно брати до уваги виручку за минулий календарний рік (лист Держпідприємництва від 25.04.2007 р. № 2987). А оскільки у 2008 році обсяг вашої виручки перевищив 1 млн грн., то перейти на сплату єдиного податку в середині 2009 року не вийде. Отримати Свідоцтво про право сплати єдиного податку тепер ви зможете лише у 2010 році (якщо, звісно, у 2009 році — з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. — обсяг виручки не перевищить 1 млн грн., а чисельність працівників — 50 осіб).

Зауважимо, що сума виручки понад 1 млн грн. до переходу на загальну систему оподаткування обкладається єдиним податком. При цьому доходи, отримані при спрощеній системі оподаткування та обкладені за відповідною ставкою єдиного податку, не може бути повторно обкладено податком на прибуток (

лист Держпідприємництва від 15.07.2008 р. № 5968).

 

Ольга ВІННИКОВА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі