Теми статей
Обрати теми

Як обліковувати платнику податку на прибуток основні фонди, що були придбані під час перебування на спрощеній системі оподаткування

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Як обліковувати платнику податку на прибуток основні фонди,
 що були придбані під час перебування на спрощеній системі оподаткування

 

Чи має право підприємство — платник податку на прибуток на застосування норм ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» щодо основних фондів, що було придбано (самостійно виготовлено) ним під час перебування на спрощеній системі оподаткування зі сплатою єдиного податку, та начасі усе ще використовуються у його власній господарській діяльності?

 

Відповідно до

п.п. 8.1.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (далі — Закон про податок на прибуток) під терміном «амортизація» основ­них фондів слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань, установлених цією статтею.

Відповідно до

п.п. 8.1.2 Закону про податок на прибуток амортизації підлягають витрати, зокрема, на придбання основних фондів для власного виробничого використання, самостійне виготовлення основних фондів для власних виробничих потреб, включаючи витрати на виплату заробітної плати працівникам, які були зайняті на виготовленні таких основних фондів, проведення всіх видів ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних фондів.

Відповідно до

п.п. 8.1.3 Закону про податок на прибуток не підлягають амортизації та повністю відносяться до складу валових витрат звітного періоду витрати платника податку, зокрема, на придбання основних фондів з метою їх подальшого продажу іншим особам чи їх використання як комплектуючих (складових частин) інших основних фондів, призначених для подальшого продажу іншим особам, а також на утримання основних фондів, що знаходяться на консервації.

Також відповідно до

п.п. 8.1.4 Закону про податок на прибуток не підлягають амортизації та провадяться за рахунок відповідних джерел фінансування, зокрема, витрати на придбання, ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих фондів.

Якщо зазначені основні фонди придбано платником для власного виробничого використання чи самостійно виготовлено ним для власних виробничих потреб, то станом на дату відмови від застосування спрощеної системи оподаткування такий платник податку на прибуток формує групи основних фондів за їх залишковою вартістю (визначеною розрахунково відповідно до податкових норм амортизації)

відповідно до їх визначення у п.п. 8.2.1 Закону про податок на прибуток та здійснює їх розподіл за групами згідно із п.п. 8.2.2 цього Закону.

У подальшому за умови використання таких основних фондів у власній господарський діяльності платник має право на застосування загальних норм

ст. 8 Закону про податок на прибуток, зокрема, щодо порядку визначення та нарахування сум амортизаційних відрахувань та відповідних норм (пп. 8.3, 8.6), збільшення та зменшення балансової вартості груп основних фондів (п. 8.4), а також поточного і капітального ремонту, реконструкції, модернізації, технічного переозброєння та інших видів поліпшення таких основних фондів (п. 8.7).

 

Олексій Задорожний,
 заступник директора Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПАУ

Валентин Завгороднєв,
 заступник директора Департаменту — начальник
 відділу адміністрування податку на прибуток
 та податкових платежів Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПАУ

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі