Теми статей
Обрати теми

Установлення системи «клімат-контроль»

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Установлення системи «клімат-контроль»

 

Підприємство вирішило під час проведення сезонного технічного огляду встановити на автомобіль систему «клімат-контроль». Як відобразити здійснення такої операції в обліку?

(м. Тернопіль)

 

Розпочнемо з того, що встановлення на автомобіль системи «клімат-контроль» пов’язане із створенням комфортних умов у салоні автомобіля протягом усього року. Це досягається шляхом підігрівання або охолоджування повітря, видалення з нього вологи за рахунок перемикання повітряного потоку, що проходить через теплообмінники нагрівачів та охолоджувачів, які розміщені в єдиному корпусі.

Установлення системи «клімат-контроль» на автомобіль є не що інше, як модернізація автомобіля. З податкової точки зору модернізація основних фондів розглядається як їх поліпшення. А тому порядок відображення таких витрат регулюється

п.п. 8.7.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (далі — Закон про податок на прибуток).

Так, згідно з

п.п. 8.7.1 Закону про податок на прибуток платник податку має право протягом звітного періоду віднести до валових витрат будь-які витрати, пов’язані з поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, у сумі, що не перевищує 10 % сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду.

Витрати, що перевищують зазначену суму, будуть розподілятися пропорційно сумі фактично понесених платником податку витрат на поліпшення основних фондів груп 2, 3, 4 та збільшувати балансову вартість основних фондів відповідних груп станом на початок розрахункового кварталу. Оскільки система «клімат-контроль» встановлюється на автомобіль, що відноситься до групи 2 основних фондів, то

в разі перевищення ремонтного ліміту потрібно буде збільшувати балансову вартість групи 2.

Якщо ж автомобіль первісно був обладнаний такою системою, то при підготовці до зими можна провести її технічний огляд. При цьому витрати на проведення такого огляду будуть віднесені до складу валових відповідно до

п.п. 5.2.1 Закону про податок на прибуток.

У бухгалтерському обліку витрати, пов’язані з модернізацією основних засобів, відносяться на збільшення їх первісної вартості як такі, що спричинили збільшення майбутніх економічних вигод (

п. 14 П(С)БО 7 «Основні засоби»). Тому витрати на обладнання автомобіля системою «клімат-контроль» збільшують первісну вартість такого автомобіля.

Приклад

. Підприємство при підготовці автомобілів до зимового сезону прийняло рішення встановити на вантажний автомобіль систему «клімат-контроль». Установлення такої системи здійснила стороння організація. Вартість системи «клімат-контроль» та її установка складає 6000 грн. (у тому числі ПДВ — 1000 грн.).

 

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

Сума,грн.

Податковий облік (ВВ)

дебет

кредит

1. Перераховано передоплату за послуги з установлення системи «клімат-контроль»

371

311

6000,00

5000,00*

2. Відображено податковий кредит з ПДВ

641

644

1000,00

3. Відображено витрати з установлення системи «клімат-контроль» на вантажний автомобіль

153

631

5000,00

4. Вартість системи «клімат-контроль» віднесено на збільшення первісної вартості вантажного автомобіля

105

153

5000,00

5. Списано суму раніше відображеного податкового кредиту з ПДВ

644

631

1000,00

6. Відображено залік заборгованостей

631

371

6000,00

* Припустимо, що витрати на встановлення системи «клімат-контроль» потрапили до 10 % ліміту.

 

Сергій ДЕЦЮРА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі