Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Складання форми ІНДАНІ при виплаті винагород за цивільно-правовими договорами

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2009/№ 7
Друк
Відповідь на запитання

Складання форми ІНДАНІ при виплаті винагород за цивільно-правовими договорами

 

Підприємство протягом 2008 року здійснювало виплату фізичним особам (не найманим працівникам) винагороди за цивільно-правовими договорами за виконані ними роботи і надані послуги. При цьому з вартості винагороди за виконані роботи внески до Пенсійного фонду справлялися, а із сум виплат за надані послуги — ні. Чи необхідно на таких осіб заповнювати персоніфіковану звітність?

(м. Луганськ)

 

Так, звітність

щодо персоніфікації необхідно подавати, але тільки щодо виплат, з яких справлялися внески до ПФУ. У нашому випадку в звітності щодо персоніфікації слід відобразити лише винагороди за виконані роботи.

Нагадаємо: на сьогодні обов’язково сплачувати внески до ПФУ тільки з вартості робіт, виконаних фізичними особами за цивільно-правовими договорами.

З вартості наданих послуг внески до ПФУ сплачувати не обов’язково (у частині як нарахувань, так і утримань). Якщо ж внески з вартості послуг усе-таки нарахували і сплатили, то їх слід відобразити в системі персоніфікованого обліку (листи ПФУ від 01.09.2006 р. № 11127/03-02, від 21.02.2007 р. № 2790/03-20, від 18.02.2008 р. № 2750/03-30 і від 13.05.2008 р. № 8157/03-20).

На фізичних осіб, які одержують винагороду за договорами цивільно-правового характеру, з якої сплачено внески до ПФУ, форму ІНДАНІ заповнюють з кодом типу ставки страхового внеску

«1».

Нараховують внески на суми винагород, як і на зарплату, згідно з

ч. 4 ст. 19 Закону № 1058* у межах максимальної величини доходу, з якої справляються пенсійні внески (у 2008 році: з 01.01.2008 р. — 9495 грн.; з 01.04.2008 р. — 9705 грн.; з 01.07.2008 р. — 9735 грн.; з 01.10.2008 р. — 10035 грн.). При перевищенні максимальної величини у графі «Усього» реквізиту «Сума нарахованого заробітку (доходу)» зазначають загальну суму нарахованої винагороди за договором, а у графі «Ураховується для пенсії» — суму нарахованої винагороди в межах максимальної величини доходу, на яку фактично нараховують внески.

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Якщо винагороду було нараховано за кілька періодів, то для порівняння з максимальною величиною її необхідно розбити за місяцями, на які вона припадає (

п.п. 5.1.7 Інструкції № 21-1**). Якщо договір складено таким чином, що розбити винагороду за місяцями неможливо, нараховувати внески потрібно в тому періоді, в якому було закінчено виконання робіт і складено акт (лист ПФУ від 18.03.2005 р. № 2836/04).

** Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління ПФУ від 19.12.2003 р. № 21-1.

 

Вікторія Змієнко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі