Фіксований сільськогосподарський податок. Платник ФСП не може враховувати виручку, отриману від продажу виловленої у річці риби, при розрахунку 75 % межі

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Січень, 2009/№ 4
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Платник ФСП не може враховувати виручку, отриману від продажу виловленої у річці риби, при розрахунку 75 % межі

 

Чи має право підприємство, що займається переробкою та виловом риби у внутрішніх водоймах, ураховувати виловлену у річці рибу у виручці від реалізації для розрахунку 75 % межі?

(м. Миколаїв)

 

Для розрахунку 75 % межі підприємства згідно з

п. 4 Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою КМУ від 23.04.99 р. № 658, повинні брати суму, отриману від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки (крім підакцизних товарів), яка включає доходи, отримані від:

— реалізації продукції рослинництва і тваринництва, виробленої (вирощеної) на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів її переробки на власних підприємствах;

— реалізації продукції рибницьких, рибальських та риболовецьких господарств, які займаються розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), і продуктів її переробки на власних підприємствах;

— реалізації продукції, виробленої із сировини власного виробництва на давальницьких умовах, незалежно від територіального розміщення переробного підприємства.

Отже, з наведеного переліку можна зробити висновок, що при розрахунку 75 % межі підприємство може враховувати

виручку від реалізації виловленої риби лише в озерах, ставках та водосховищах, а тому виручку від реалізації виловленої у річках риби враховувати при розрахунку цієї межі не можна.

Ще одним аргументом на користь цього висновку є те, що до земель водного фонду, грошова оцінка яких є об’єктом оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком (ФСП), землі річки не включаються. А це вказує на те, що виловлена з річки риба для цілей обчислення ФСП також не може враховуватися при розрахунку 75 % межі. Крім того, такої думки дотримується і ДПАУ (консультація у журналі

«Вісник податкової служби України» 2008, № 10).

 

Сергій ДЕЦЮРА

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд