Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про повернення коштів за придбані торгові патенти

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Липень, 2009/№ 28
Друк
Лист від 18.06.2009 р. № 12793/7/15-0417

ГРАЛЬНІ ПАТЕНТИ:

податківці не хочуть повертати плату за них

 

Лист Державної податкової адміністрації України від 18.06.2009 р. № 12793/7/15-0417

«Про повернення коштів за придбані торгові патенти»

 

Суб’єктам грального бізнесу, напевно, не варто нагадувати про зміст

Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009 р. № 1334-VI*.

* Див. ком. «Гральний бізнес: заборона набрала чинності // «БТ», 2009, № 27, с. 4.

Лист

ДПАУ, що коментується, присвячено наслідку набрання цим Законом чинності — питанню повернення плати за патент.

Як відомо, відповідно до

Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 р. № 98/96-ВР (далі — Закон) діяльність із надання послуг у сфері грального бізнесу підлягає патентуванню. Причому, на відміну, від, скажімо, торговельної діяльності, плата за гральні патенти вноситься щокварталу (не пізніше 15 числа місяця, що передує звітному кварталу). Крім того, під час придбання торгового патенту суб’єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату в розмірі вартості торгового патенту за 3 місяці. На цю суму зменшується розмір плати за патент, що підлягає внесенню до останнього кварталу його дії.

У зв’язку з тим, що

з 25 червня 2009 року набрав чинності Закон, виникла закономірна проблема: що робити колишнім суб’єктам грального бізнесу із сумою оплати патенту за III квартал 2009 року (сплаченою не пізніше 15 червня) та оплатою за 3 останні місяця дії патенту?

Як і слід було

чекати, податківці підійшли до вирішення цієї проблеми надто формально і, як наслідок, украй фіскально.

Свою позицію вони аргументують таким: згідно з

п. 3. ст. 2 Закону суб’єкт підприємницької діяльності, який припинив діяльність, що патентується, до 15 числа місяця, що передує звітному, письмово повідомляє про припинення такої діяльності відповідний податковий орган. При цьому торговий патент повертається до податкового органу, а надміру сплачена сума вартості торгового патенту повертається суб’єкту підприємницької діяльності.

На цій підставі податківці стверджують, що переплату за патент (а саме оплату за 3 останні місяця дії патенту) вони зможуть повернути лише тим суб’єктам, які вчасно повідомили про припинення діяльності не пізніше 15 червня (відповідно такі суб’єкти господарювання плату за III квартал не вносили). Простіше кажучи, повідомили ще до того, як

Закон, що забороняє гральний бізнес, набрав чинності!

На наш погляд, у ситуації, що склалася, — коли суб’єкт господарювання припиняє діяльність, що патентується, не зі своєї ініціативи, а через установлену законом заборону — обмеження за строками, установлені п. 2 ст. 3 Закону, застосовуватися не повинні. Адже в цьому випадку підставою для припинення дії патенту є не заява, а Закон. Тому вважаємо, що колишні суб’єкти грального бізнесу мають право вимагати повернення надміру внесеної плати за торгові патенти.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі