Теми статей
Обрати теми

Розрахунковий період для лікарняних, якщо працівника прийнято в перший робочий день місяця, який припадає не на перше число

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Розрахунковий період для лікарняних, якщо працівника прийнято в перший робочий день місяця,
 який припадає не на перше число

 

Працівника було прийнято на роботу 3 листопада 2008 р., оскільки 1 і 2 число місяця припали на вихідні дні (суботу та неділю). Страховий випадок трапився 5 лютого 2009 року. Чи можна включити в розрахунковий період, за який визначається середня заробітна плата при розрахунку допомоги з тимчасової втраті працездатності, місяць, у якому працівника було прийнято на роботу не з першого числа місяця, а з третього?

(м. Харків)

 

Нагадаємо, що відповідно до

п. 5 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266), якщо застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менш 6 календарних місяців, середня заробітна плата (дохід) обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), в яких сплачено страхові внески.

Тобто це означає, що для працівників, які працювали та сплачували страхові внески менше 6 календарних місяців, до розрахункового періоду, за який визначається середня заробітна плата при розрахунку допомоги по тимчасовій втраті працездатності (далі — розрахунковий період для лікарняних), уключають лише ті місяці, які він відпрацював з 1 до 1 числа. Тому постає закономірне запитання: чи можна включити до розрахункового періоду для лікарняних повністю відпрацьований місяць, у якому працівника було прийнято на роботу, якщо фактичною датою прийняття на роботу є перший робочий день місяця, що не співпадає з першим календарним днем місяця (у нашому випадку 3 листопада, понеділок, а 1 та 2 листопада — вихідні)?

На це запитання Мінпраці дало відповідь у

листах від 16.12.2008 р. № 621/18/99-08 та від 19.10.2007 р. № 595/020/99-07. На його думку, у випадку коли працівника прийняли на роботу не з 1 числа місяця (у зв’язку з тим, що перший робочий день місяця не збігається з першим календарним днем), такий місяць у розрахунковий період для лікарняних включатися не може. На наш погляд, цей висновок зроблено на підставі досить формального прочитання норм Порядку № 1266, адже працівник відпрацював усі робочі дні місяця. Однак такою є думка Мінпраці, і сперечатися з нею досить важко.

Заслуговує на увагу те, що у схожій ситуації (при визначенні страхового стажу) Мінпраці в

листі від 19.03.2008 р. № 119/020/99-08 дотримується іншої точки зору і вказує на те, що коли працівника прийняли на роботу першого робочого дня місяця, незважаючи на те, що він не є першим календарним днем, такий місяць можна врахувати до страхового стажу, але тільки за умови, що працівник відпрацював згідно з графіком роботи підприємства або графіком роботи працівника всі робочі дні цього місяця і сплатив за них страхові внески. Цю думку також підтримує і Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у листі від 26.02.2008 р. № 01-16-430.

Отже, у випадку коли працівника прийняли на роботу 3 листопада, а 1 і 2 листопада припали на вихідні дні, то до розрахункового періоду для лікарняних не потрібно враховувати місяць (листопад) у якому він був прийнятий на роботу.

 

Сергій ДЕЦЮРА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі