Теми статей
Обрати теми

Коли потрібно подавати першу декларацію з ПДВ

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Коли потрібно подавати першу декларацію з ПДВ

 

Свідоцтво платника ПДВ видано 12 лютого 2009 року. У лютому здійснювалася господарська діяльність. 10 березня 2009 року подали до місцевої податкової інспекції декларацію за лютий, але податковий інспектор відмовився її приймати. Аргумент такий: підприємство в лютому відпрацювало не повний календарний місяць.

Чи правомірна відмова податкового інспектора у прийманні декларації з ПДВ за лютий?

(м. Одеса)

 

Декларацію з ПДВ за лютий подавати не потрібно

. Справа в тому, що згідно з п.п. 2.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 166, у разі якщо особа зареєстрована платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.

У цій ситуації підприємство зареєструвалося як платник ПДВ не з першого дня календарного місяця, тому першим звітним (податковим) періодом для такого платника є період, що починається з дня його реєстрації (з 12 лютого) і закінчується останнім днем першого повного календарного місяця (31 березня). Отже, першу декларацію необхідно подати за березень (не пізніше 21 квітня). У ній слід відобразити

дані за період з 12 лютого по 31 березня включно.

Зауважимо, що аналогічний порядок подання декларації поширюється й на декларацію з податку на прибуток. Так, згідно з

п. 11.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, якщо особа береться на облік податковим органом як платник цього податку в середині податкового періоду, то перший звітний податковий період починається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду.

 

Наталія ГОЛОСКУБОВА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі