Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як заповнити форму № 1ДФ для працівника, який має право на ПСП «на дітей» і «на себе»

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2009/№ 44
Друк
Відповідь на запитання

Як заповнити форму № 1ДФ для працівника, який має право на ПСП «на дітей» і «на себе»

 

Працівниця (самотня мати) отримує податкову соціальну пільгу «на дітей» і «на себе». Як відобразити надання цих пільг у формі № 1 ДФ?

(м. Сімферополь)

 

Відповідно до

п. 6.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (далі — Закон про податок з доходів) платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (ПСП).

Працівниця, яка є самотньою матір’ю, відповідно до

п.п. «а» п.п. 6.1.2 Закону про податок з доходів має можливість розраховувати на ПСП у розмірі 150 % від «звичайної» ПСП (453,75 грн.) з розрахунку на кожну дитину віком до 18 років

Крім того, при наданні пільги «на дітей» ця працівниця має ще право на «звичайну» ПСП «на себе» в розмірі 302,50 грн.*

* Це підтверджує і ДПАУ, зокрема, в Оглядовому листі від 09.07.2009 р. № 14312/7/17-0717 (докладніше див. ст. «Податок з доходів фізичних осіб — аналізуємо Оглядовий лист ДПАУ» //«БТ», 2009, № 39, с. 8).

При заповненні форми № 1ДФ щодо такої працівниці потрібно пам’ятати, що оскільки до її заробітної плати одночасно застосовується ПСП «на дітей» і «на себе», то у формі № 1ДФ потрібно заповнювати два рядки. При цьому в першому рядку (з ознакою пільги «02») заповнюються всі графи, а в другому (з ознакою пільги «04») — тільки графи 1, 2, 5 (у ній зазначається ознака доходу «01») і графа 8 (у ній зазначається ознака додаткової пільги для осіб, які одержують пільгу на дітей, — «04»). У решті граф ставляться прокреслення.

Приклад

. Працівниця (ідентифікаційний номер — 1234567891) у липні 2009 року подала заяву та підтверджуючі документи на пільгу, передбачену п.п. «а» п.п. 6.1.2 Закону про податок з доходів (як самотня мати, яка має дитину віком до 18 років). Її зарплата за липень — вересень 2009 року склала 2700 грн. (900 грн. на місяць). Зарплата на цьому підприємстві виплачується регулярно.

 

№ п/п

Ідентифікаційний номер

Сума нарахованого доходу (грн., коп.)

Сума виплаченого доходу (грн., коп.)

Сума утриманого податку (грн., коп.)

Ознака доходу

Дата

Ознака подат. соц. пільги

Ознака

(0, 1)

нарахованого

перерахованого

прийняття на роботу (дд/мм/рррр)

звільнення з роботи (дд/мм/рррр)

Фрагмент Податкового розрахунку за 3 квартал 2009 року

21

1234567891

2700,00

2700,00

50,10*

50,10

01

02

21

1234567891

01

04

* Розрахунок суми податку для одного місяця:

(900 - 900 х (2 % + 1 % + 0,6 %) - (302,5 + 302,5 х 150 %)) х 15 % = 16,70 (грн.).

 

Сергій ДЕЦЮРА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі