ПДВ з послуг нерезидента, місце поставки яких територія України

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2009/№ 45
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

ПДВ з послуг нерезидента, місце поставки яких територія України

 

Підприємство отримує послуги від нерезидента з місцем поставки на території України. Такі послуги використовуються в неоподатковуваних ПДВ операціях. Чи можна включити суму сплаченого з таких послуг ПДВ до складу валових витрат?

 

Згідно з

п.п. 7.4.2 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі — Закон про ПДВ), якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, які не є об’єктом оподаткування згідно зі ст. 3 Закону про ПДВ або звільняються від оподаткування згідно зі ст. 5 та п. 11.44 Закону про ПДВ, то суми податку, сплачені у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не включаються до складу податкового кредиту такого платника.

При цьому згідно з

п.п. 5.3.3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР витрати на сплату податку на додану вартість, уключеного до ціни товарів (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання, не включаються до складу валових витрат. У разі якщо платник податку на прибуток зареєстрований як платник податку на додану вартість, одночасно здійснює операції з продажу товарів (робіт, послуг), що оподатковуються податком на додану вартість та звільнені від оподаткування, або не є об’єктом оподаткування таким податком, податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (робіт, послуг), які відносяться до складу валових витрат, та основних фондів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до валових витрат або балансова вартість відповідної групи основних фондів збільшується на суму, що не включена до складу податкового кредиту такого платника податку згідно із Законом про ПДВ.

Таким чином, оскільки при придбанні послуг від нерезидента з місцем поставки на території України

покупець послуг несе витрати на сплату ПДВ і при цьому такі суми ПДВ не включаються до складу його податкового кредиту за умови використання таких послуг в господарській діяльності такого платника ці суми включаються до складу валових витрат.

 

Олексій ЗАДОРОЖНИЙ,
 заступник директора Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПАУ

Валентин ЗАВГОРОДНЄВ,
 заступник директора Департаменту — начальник відділу
 адміністрування податку на прибуток та податкових платежів ДПАУ

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд