Теми статей
Обрати теми

Витрати на обов’язкове профілактичне щеплення проти грипу включаються до складу валових витрат — думка фахівців офіційних органів

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Витрати на обов’язкове профілактичне щеплення
проти грипу включаються до складу валових витрат —
думка фахівців офіційних органів

 

Відповідно до

п.п. 5.2.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв’язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пп. 5.3 — 5.7 цієї статті.

Згідно із

ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. № 1645-III у разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями. Рішення про проведення обов’язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями на відповідних територіях та об’єктах приймають головний державний санітарний лікар України, головний державний санітарний лікар Автономної Республіки Крим, головні державні санітарні лікарі областей, міст Києва та Севастополя, головні державні санітарні лікарі спеціально уповноважених центральних органів виконавчої влади з питань оборони, внутрішніх справ, виконання покарань, охорони державного кордону, Служби безпеки України.

При цьому

п. 2.1 постанови головного державного санітарного лікаря України «Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ в епідсезон 2009 — 2010 рр., попередження заносу та розповсюдження пташиного A(H5N1) та пандемічного A(H1N1) грипу в Україні» від 22.10.2009 р. № 22 керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності запропоновано забезпечити закупівлю протигрипозних вакцин для своєчасного проведення профілактичних щеплень та інших заходів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ.

Враховуючи, що щеплення проти грипу відноситься до обов’язкового профілактичного щеплення, а також те, що ці заходи відносяться до підготовки, організації, ведення господарської діяльності, вартість щеплення проти грипу працівників підприємства відноситься на валові витрати.

Про таке ж було зазначено в

листі ДПАУ від 04.10.2005 р. № 19709/7/15-1117.

 

Наталія ХОЦЯНІВСЬКА,
 директор Департаменту податку
 на прибуток та інших податків
 і зборів (обов’язкових платежів)
 ДПА України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі