Теми статей
Обрати теми

Як заповнити Реєстр податкових накладних при виплаті орендної плати і придбанні пального

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Як заповнити Реєстр податкових накладних при виплаті орендної плати і придбанні пального

 

Приватне підприємство орендує легковий автомобіль у директора. Щомісячний розмір орендної плати складає 150 грн.

1. Чи потрібно відображати цю суму у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних?

2. Яким чином відобразити в Реєстрі придбаний бензин, який буде використовуватися при роботі орендованого автомобіля (50 % вартості бензину, які відносяться на валові витрати та інші 50 % такої вартості)?

(м. Чернігів)

 

Нагадаємо, що згідно з п.п. 7.2.8 Закону про ПДВ платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг). Під обліком розуміється відображення отриманих/виданих податкових накладних та їх замінників у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), форма якого затверджена наказом ДПАУ від 30.06.05 р. № 244.

Звернемо увагу, що згідно з п. 6 Порядку 244 відображати в Реєстрі потрібно операції з придбання товарів (послуг) з метою використання в господарській діяльності платника податків (оподаткованих за ставкою 20 % або 0 %), звільнених від оподаткування і які не є об’єктом оподаткування, а також не призначених для використання в господарській діяльності.

Тобто з цього можна зробити висновок, що в Реєстрі повинні враховуватися всі операції, що здійснюються платником податків, незалежно від того, є його контрагент платником ПДВ чи ні.

Ознайомитися з порядком заповнення Реєстру можна у Темі тижня «Новий Реєстр податкових накладних» // «БТ», 2010, № 1-2, с. 53, та Шпаргалці бухгалтера «Подробиці заповнення Реєстру податкових накладних» // «БТ», 2010, № 15, с. 23, тому на загальних правилах заповнення Реєстру зупинятися не будемо, а лише розглянемо порядок його заповнення в наведених у запитанні випадках.

Відображуючи ці операції у Реєстрі, варто пам’ятати, що поставка пального для використання у роботі легкового автомобіля оподатковується ПДВ за ставкою 20 % за наявності відповідного первинного документа (податкової накладної, чеку з АЗС) і відображається в Реєстрі за загальними правилами і жодних особливостей не містить. Варто звернути увагу, що у покупця пального податковий кредит виникає щодо всієї суми нарахованого ПДВ незалежно від того, який автомобіль буде використовувати таке пальне, оскільки розподіл вартості пального, яке частково включається до валових витрат (50 %), на відображення податкового кредиту не впливає.

Що ж стосується відображення виплати орендної плати, то тут варто звернути увагу на те, що орендодавець не є платником ПДВ, відповідно податкового кредиту орендар не матиме.

Проте, як зазначалося вище, інформація про таку операцію все одно має заноситися до Реєстру, але з певними особливостями:

— у графі 5 «Вид документа», в якій зазначають вид документа, що підтверджує поставку товарів чи послуг (п. 8.5 Порядку № 244) потрібно проставляти позначку залежно від того, яким саме документом підтверджується нарахування та виплата орендної плати. Оскільки таких документів, як акт приймання-передачі наданих послуг чи касовий ордер, якими оформляють нарахування та виплату орендної палати, немає у переліку, наведеному у п. 9.5 Порядку № 244, то в графі 5 слід поставити прокреслення. Цю думку підтримує ДПАУ у листі від 12.03.10 р. № 5119/7/16-1617 («БТ», 2010, № 15, с. 8);

у графі 7 «Індивідуальний податковий номер постачальника» потрібно відображати умовний індивідуальний податковий номер «400000000000», оскільки виплата здійснюється фізичній собі — неплатнику ПДВ;

у графах 10, 12, 14 і 16 проставляти відмітку «Х» (пп. 9.7 та 9.10 Порядку № 244), оскільки цей платіж не включає ПДВ.

 

Сергій ДЕЦЮРА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі