Теми статей
Обрати теми

Про затвердження форми Розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та Порядку заповнення розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Редакція БТ
Наказ від 01.12.2009 р. № 671

ХМЕЛЕЗБІР:

ДПАУ затвердила нову форму Розрахунку

 

Наказ Державної податкової адміністрації України від 01.12.2009 р. № 671

«Про затвердження форми Розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та Порядку заповнення розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства»

 

Документ, що коментується, наведено в додатку «Документи»

 

Наказом

, що коментується, ДПАУ затвердила нову форму Розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі — Розрахунок, див. с. 21) та порядок його заповнення (далі — Порядок, див. с. 19).

1. Набуття чинності.

У зв'язку з тим, що наказ, який коментується, зареєстровано в Мін'юсті 04.02.2010 р. (за № 125/17420) і, судячи з усього, буде опубліковано в розпал кампанії зі здавання звітності за січень 2010 року, слід почати зі строків застосування нової форми Розрахунку.

Пункт 6 наказу

, що коментується, передбачає, що він набирає чинності через 10 днів після офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опубліковано).

Якщо

наказ буде опублікований після 12.02.2010 р. і відповідно набере чинності після 22.02.2010 р. (саме цей понеділок — остання дата строку подання місячної податкової звітності за січень 2010 року), то Розрахунок за новою формою слід застосовувати починаючи зі звіту за лютий 2010 року.

Якщо ж

наказ, що коментується, буде опублікований 12.02.2010 р. (або раніше) і відповідно набере чинності 22.02.2010 р. (або раніше), то з такої дати Розрахунок за січень 2010 року вже слід подавати за новою формою. Згідно з п. 7 наказу, що коментується (з дати набуття ним чинності), втратить чинність наказ ДПАУ від 28.03.2002 р. № 133, яким було затверджено попередню форму Розрахунку та Порядок, отже, застосовувати їх уже не можна.

Зверніть увагу:

п. 4 наказу , що коментується, приписує Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування ДПАУ в місячний строк від дня реєстрації наказу в Мін'юсті (до 04.03.2010 р.) унести відповідні зміни до програмного забезпечення для обробки нової форми Розрахунку. Тому може скластися ситуація, що податкові органи будуть не готові (технічно) приймати Розрахунок за новою формою за січень 2010 року.

Зауважте, що ця ситуація може статися в останній день прийняття

Розрахунку! Виходячи з досвіду впровадження нових форм податкової звітності, передбачити, яку позицію займуть податківці, цього разу дуже важко.

Тому настійно рекомендуємо не відкладати здавання

Розрахунку на останні дні, а якщо зробити так не виходить, то завчасно з'ясувати. яку форму приймають у вашій ДПІ, або готувати відразу два Розрахунки — за новою та за старою формами одночасно.

2. Зауваження до форми Розрахунку.

Що стосується заповнення нової форми Розрахунку, то особливих труднощів не повинно виникнути, хоча є низка запитань, на які слід звернути увагу.

По-перше

, у Розрахунку може бути заповнено два рядки (для різних об'єктів оподаткування) окремо для алкогольних напоїв та для пива. Відповідну інформацію має бути зазначено у гр. 2 «Вид товару».

По-друге

, виручка від реалізації товарів (об'єкти оподаткування) в Розрахунку поділяється на три групи: «в оптовій торговельній мережі», «у роздрібній торговельній мережі», «у мережі громадського харчування». Кожну з цих груп поділено на дві частини — за видом договорів: «за договорами комісії» (гр. 3, 5 і 7) та «за іншими договорами» (гр. 4, 6 і 8).

Виникає запитання: до якого виду віднести договори консигнації чи доручення, які за своєю сутністю ближчі до договорів комісії, але формально (за назвою) потрапляють до графи

«за іншими договорами»?

Оскільки жодних вказівок із цього приводу в

Порядку немає, то, на нашу думку, виручку, отриману за посередницькими договорами, слід показувати у графах «за договорами комісії». Адже у ст. 1 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» від 09.04.99 р. № 587-XIV при визначенні платника збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі — хмелезбір) ідеться про договори комісії (консигнації), тобто про посередницькі договори, а не про виділення саме договорів комісії до окремої категорії. Хоча те, в якій графі буде відображено суму виручки за посередницькими договорами, принципової ролі не грає і сума хмелезбору від цього не залежить.

По-третє

, у разі виправлення самостійно виявлених помилок у попередніх періодах до Розрахунку з позначкою в полі «Уточнюючий» додається Довідка про суму збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка зменшує або збільшує податкове зобов'язання в результаті виправлення самостійно виявленої помилки в попередніх звітних періодах (далі — Довідка, див. с. 27).

Зверніть увагу: у

п. 19 Порядку згадується, що уточнюючий Розрахунок подається за формою та за звітний період, в якому було виявлено помилку.

Можна припустити: податківці мали на увазі, що уточнюючий

Розрахунок подається за формою, що діяла на момент подання помилкового Розрахунку. Проте у зв'язку зі скасуванням попередньої форми Розрахунку використовувати її навіть для уточнення даних попередніх періодів, на наш погляд, не можна. Отже, уточнюючий Розрахунок за новою формою слід подавати за всі попередні періоди, і до нього потрібно долучити Довідку теж за новою формою.

Сподіваємося, найближчим часом податківці у своїх листах унесуть ясність як у питання про строки застосування нової форми Розрахунку, так і в питання, пов'язані з його заповненням.

 

 

Державна податкова адміністрація України

 

Порядок заповнення розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

 

Затверджено наказом від 01.12.2009 № 671

 

1. Дія цього Порядку поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, які відповідно до Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі — платник).

2.

У Розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі — розрахунок) платником збору щомісяця зазначається сума податкового зобов'язання зі сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

3.

У розрахунку вказуються всі передбачені в ньому показники. У разі незаповнення того чи іншого показника (через його відсутність) у відповідній графі розрахунку ставиться прокреслення. Розрахунок заповнюється чорнилом, пастою кулькових ручок, за допомогою друкарської машинки, принтерів.

4.

Суми збору у розрахунку за кожний податковий (звітний) місяць проставляються у гривнях, без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

5.

Розрахунок складається з таких частин: загальна частина, розділ «Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» та спеціальна частина для службових відміток.

6.

У загальній частині розрахунку відображаються такі дані: вид розрахунку — звітний, новий звітний або уточнюючий (у кожному окремому випадку позначається через «х»); тривалість базового звітного (податкового) періоду (порядковий номер місяця зазначається арабськими цифрами (для чисел з однієї цифри в першому полі проставляється «0»)); найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи — підприємця; ідентифікаційний код платника за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер платника згідно з ДРФО (за наявності); місцезнаходження платника збору, телефон, поштовий індекс (факс, електронна адреса — на бажання); повна назва органу державної податкової служби, до якого подається розрахунок.

7.

У відповідних клітинках колонки 2 «Вид товару» зазначаються алкогольні напої та/або пиво окремими рядками.

8.

У відповідних клітинках колонки 3 «Сума виручки від реалізації товарів в оптовій торговельній мережі за договорами комісії» зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в оптовій торговельній мережі за договорами комісії.

9.

У відповідних клітинках колонки 4 «Сума виручки від реалізації товарів в оптовій торговельній мережі за іншими договорами» зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в оптовій торговельній мережі за іншими договорами.

10.

У відповідних клітинках колонки 5 «Сума виручки від реалізації товарів у роздрібній торговельній мережі за договорами комісії» зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в роздрібній торговельній мережі за договорами комісії.

11.

У відповідних клітинках колонки 6 «Сума виручки від реалізації товарів у роздрібній торговельній мережі за іншими договорами» зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в роздрібній торговельній мережі за іншими договорами.

12.

У відповідних клітинках колонки 7 «Сума виручки від реалізації товарів у мережі громадського харчування за договорами комісії» зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в мережі громадського харчування за договорами комісії.

13.

У відповідних клітинках колонки 8 «Сума виручки від реалізації товарів у мережі громадського харчування за іншими договорами» зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в мережі громадського харчування за іншими договорами.

14.

У відповідних клітинках колонки 9 «Всього виручки до оподаткування» зазначається загальна сума виручки, отримана за звітний місяць, яка підлягає оподаткуванню.

15.

У відповідних клітинках колонки 10 «Сума податкового зобов’язання, що підлягає сплаті до бюджету» зазначається сума в розмірі одного відсотка від загальної суми виручки, отриманої за звітний місяць.

16.

Розрахунок підписується фізичною особою — суб'єктом підприємницької діяльності або керівником і головним бухгалтером юридичної особи (із зазначенням прізвища, ініціалів та дати заповнення розрахунку) та скріплюється печаткою (за наявності). Дані, наведені в розрахунку, повинні підтверджуватися первинними документами обліку та звітності.

17.

Після подання звітного розрахунку за податковий (звітний) період платник збору має право подати новий звітний розрахунок за цей самий період з виправленими показниками до закінчення граничного терміну подання розрахунку.

18.

Якщо платник збору самостійно виявляє помилки, що містяться у поданому ним раніше розрахунку, такий платник зобов’язаний подати уточнюючий розрахунок з виправленими показниками (далі — уточнюючий розрахунок).

19.

Уточнюючий розрахунок подається платником за формою та за звітний період, у якому було допущено помилку, із розкриттям інформації про суму податкового зобов’язання в результаті самостійно виявлених помилок.

20.

До кожного уточнюючого розрахунку додається окрема Довідка про суму збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка зменшує або збільшує податкове зобов'язання у результаті виправлення самостійно виявленої помилки в попередніх звітних періодах (далі — довідка).

21.

Довідка може бути заповнена чорнилом, пастою кулькових ручок, за допомогою друкарської машинки, принтерів. У рядках, де відсутні дані для заповнення, ставиться прокреслення.

22.

У довідці зазначаються такі дані: тривалість базового податкового (звітного) періоду та податковий (звітний) період, за який виправляються помилки (порядковий номер місяця зазначається арабськими цифрами (для чисел з однієї цифри в першому полі проставляється «0»)); найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи — підприємця; ідентифікаційний код платника за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер платника згідно з ДРФО (за наявності); місцезнаходження платника податку, телефон, поштовий індекс (факс, електронна адреса — на бажання); повна назва органу державної податкової служби, до якого подається довідка.

23.

Дані показників, що впливають на суму податку в картці особового рахунку платника збору, заносяться у довідку в такому порядку:

рядок 1

— сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що підлягає сплаті згідно з розрахунком, у якому виявлено помилку;

рядок 2

— сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що підлягає сплаті згідно з уточнюючим розрахунком;

рядок 3

— сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка зменшує податкові зобов'язання у результаті виправлення помилки, тобто різниця між сумою збору згідно з попередньо поданим розрахунком (звітним, новим звітним або уточнюючим) та сумою збору згідно з уточнюючим розрахунком, який подається;

рядок 4

— сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка збільшує податкові зобов'язання у результаті виправлення помилки, тобто різниця між сумою збору згідно з уточнюючим розрахунком, який подається, та сумою збору згідно з попередньо поданим розрахунком (звітним, новим звітним або уточнюючим);

рядок 5

— сума самостійно нарахованого штрафу в розмірі п'яти відсотків від суми недоплати;

рядок 6

— зміст помилки, яка призвела до збільшення або зменшення суми збору.

24.

Довідка підписується фізичною особою — суб'єктом підприємницької діяльності або керівником і головним бухгалтером юридичної особи (із зазначенням прізвища, ініціалів та дати заповнення довідки) та скріплюється печаткою (за наявності).

 

Начальник Управління адміністрування акцизного збору Ю. МАРЧЕНКО

 

img 1

img 2

 

 

img 3

img 4

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі