Теми статей
Обрати теми

Нумерація податкових накладних та довіреностей

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Нумерація податкових накладних та довіреностей

 

Як потрібно здійснювати нумерацію податкових накладних та довіреностей: з початку кожного звітного періоду чи наростаючим підсумком з початку року?

м. Харків

 

Податкові накладні.

Відповідно до п.п. 7.2.1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР одним з обов’язкових реквізитів податкової накладної, що складається в момент виникнення податкових зобов’язань продавця, є її порядковий номер. Як передбачено п. 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 165, порядковий номер податкової накладної має відповідати порядковому номеру Реєстру отриманих та виданих податкових накладних (далі — Реєстр).

Більш ніяких вимог щодо нумерації податкових накладних ці документи не містять.

Держпідприємництва у

листі від 20.10.2009 р. № 12734 зазначив, що законодавство не передбачає обов’язок вести нумерацію податкових накладних наростаючим підсумком з початку року.

А самі податківців свого часу (

консультація в журналі «Вісник податкової служби України», 2005, № 38, с. 40; 2006, № 27 та лист ДПА м. Києва від 04.11.2005 р. № 1009/10/31-106) дійшли висновку, що наскрізна нумерація податкових накладних наростаючим підсумком з початку року не є порушенням нормативно-правових актів з питань обкладення ПДВ.

Отже, підсумовуючи вище сказане, можна зробити висновок, оскільки законодавчо питання нумерації податкових накладних не узгоджене, платники ПДВ

на свій розсуд можуть використовувати будь-який порядок нумерації податкових накладних.

Як правило,

на практиці під час присвоєння податковій накладній порядкового номера використовують звичайний порядок реєстрації господарських операцій, тобто застосовують суцільну нумерацію податкових накладних, починаючи в кожному новому році з першого номера.

Довіреності*.

Що стосується нумерації довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей, то згідно з п. 3 Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей, затвердженої наказом МФУ від 16.05.96 р. № 99, нумерація виданих протягом року довіреностей є наскрізною. Тобто кожне підприємство має починаючи з 1 січня кожного року здійснювати наскрізну нумерацію довіреностей протягом року.

* Див. також ст. «Довіреність на отримання ТМЦ: відповіді на актуальні запитання» // «БТ», 2009, № 44, с. 31.

При цьому варто звернути увагу на нюанси нумерації довіреностей

типової форми № М-2 старого зразка, що були придбанні в той час, коли вони вважалися документами суворого обліку, та які, як пам’ятаєте, мають друкарським способом зазначені дані про серію та номер. На таких довіреностях після друкарського номера через дріб слід зазначати наскрізний номер виданої довіреності, що повинен відповідати номеру в Журналі реєстрації довіреностей (наприклад, ААД № 075639/1).

 

Сергій ДЕЦЮРА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі