Теми статей
Обрати теми

ФТВП не заперечує проти перерахування з «лікарняного» спецрахунка на поточний рахунок роботодавця раніше сплачених за рахунок своїх коштів ЄВС та ПДФО

Редакція БТ
Лист від 16.03.2011 р. № 01-16-506

ФТВП не заперечує проти перерахування з «лікарняного» спецрахунка на поточний рахунок роботодавця раніше сплачених за рахунок своїх коштів ЄВС та ПДФО

 

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФТВП) ще раз зауважив, що в

заяві-розрахунку, яка подається роботодавцем до ФТВП для здійснення фінансування сум допомог, указується повна нарахована сума допомоги з урахуванням обов'язкових утримань (податок на доходи фізичних осіб, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, аліменти, що утримуються із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності). Після отримання коштів на окремий рахунок роботодавець виплачує працівнику допомогу, а частина отриманих страхових коштів спрямовується на сплату утримань: податку на доходи, єдиного внеску та інших обов'язкових платежів*.

* Аналогічні висновки містяться також у листах ФТВП від 04.02.11 р. № 04-29-196 і від 12.03.11 р. № 01-16-489 («БТ», 2011, № 12, с. 9), а також у листі Мінпраці від 18.02.11 р. № 1742/0/14-11/18 («БТ», 2011, № 9, с. 5).

При цьому ФТВП

не заперечує проти перерахування страхувальником-роботодавцем податку на доходи та єдиного внеску, утриманих із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, за рахунок власних коштів з подальшою компенсацією цих витрат за рахунок коштів ФТВП з окремого рахунка на розрахунковий рахунок страхувальника. Така ситуація на практиці може виникнути як при затримці надходження сум допомог від ФТВП, так і без затримки у зв'язку зі специфікою механізму здійснення цього фінансування, коли настане 20-те число — граничний строк для сплати єдиного внеску, утриманого з нарахованої допомоги. Але ФТВП зауважив, що він не має права надавати роз'яснення з питань сплати податків та інших обов'язкових платежів. Крім того, на наш погляд, у подібній ситуації все залежить ще й від того, чи не заперечуватиме банк проти перерахування коштів з окремого рахунка на рахунок роботодавця, навіть якщо роботодавець надасть йому платіжку на раніше сплачену зі свого основного рахунка суму.

(Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 16.03.11 р. № 01-16-506)

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі