Податок на доходи при виплаті авансу

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2011/№ 7
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Податок на доходи при виплаті авансу

 

Чи потрібно юридичній особі застосовувати податкову соціальну пільгу при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб до заробітної плати у вигляді авансу згідно з нормами Податкового кодексу України?

 

Відповідно до

п. 169.1 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2011 році — 1320 грн.). У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір, питання надання податкової соціальної пільги не розглядається, незалежно від категорії платника податку, що її одержує. Таким чином, податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини, тобто авансу*.

* Зауважимо, що редакція не поділяє позицію податківців щодо цього питання. Докладно ця проблема розглядалася у статті «Виплата зарплати по-новому» // «БТ», 2010, № 48, с. 38.

 

За матеріалами Єдиної бази податкових знань,
 розміщеної на офіційному сайті ДПАУ
(www.sta.gov.ua)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд