Теми статей
Обрати теми

Про надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальників-роботодавців

Редакція БТ
Постанова від 16.06.2011 р. № 36

ДОПОМОГИ З ФТВП ПРИ БАНКРУТСТВІ

виплачує роботодавець згідно з нормами Порядку № 26

 

Постанова Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 16.06.11 р. № 36

«Про надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальників-роботодавців»

Лист Міністерства соціальної політики України від 24.06.11 р. № 525/0/15-11/18

«Про надання матеріального забезпечення застрахованим особам, які перебувають у трудових відносинах зі страхувальником-роботодавцем, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство»

 

Постановою

, що коментується, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФТВП) затвердив таке: у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальника-роботодавця надання працівникам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФТВП здійснюється згідно з Порядком № 26*.

* Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління ФТВП від 22.12.10 р. № 26. Про застосування цього Порядку читайте у статті «Новий порядок виплати лікарняних та інших допомог із ФТВП з 2011 року» // «БТ», 2011, № 8, с. 16.

Нагадаємо:

абзацом шостим ч. 2 ст. 21 Закону № 2240** для роботодавців, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, передбачено повернення залишку зарахованих ФТВП сум допомог на окремий рахунок та припинення фінансування такого страхувальника-роботодавця. Надання допомог застрахованим особам здійснює безпосередньо ФТВП.

** Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.01 р. № 2240-III.

При цьому, на думку Мінсоцполітики, яку викладено в

листі, що коментується, і ФТВП (лист від 03.03.11 р. № 01-16-371), порядок фінансування в разі порушення провадження у справі про банкрутство на сьогодні не врегульовано. Тому постановою ФТВП, що коментується, передбачено таке: до законодавчого врегулювання порядку надання матеріального забезпечення застрахованим особам у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальника-роботодавця допомоги з ФТВП фінансуватимуться, як передбачено Порядком № 26. Отже, роботодавець, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство, подає, як й інші роботодавці, до свого відділення ФТВП заяву-розрахунок, після чого ФТВП перераховує суму допомог на спеціально відкритий рахунок, і потім роботодавець виплачує допомоги працівникам.

На наш погляд, постанова ФТВП, що коментується, суперечить нормам абзацу шостого ч. 2 ст. 21 Закону № 2240, оскільки Закон № 2240 передбачає надання матеріального забезпечення в разі банкрутства безпосередньо відділеннями ФТВП, а не роботодавцями. До того ж на перший погляд не зовсім зрозуміло, у чому полягає неврегульованість норми абзацу шостого ч. 2 ст. 21 Закону № 2240: порушили справу про банкрутство — допомогу працівникам виплачує не роботодавець, а ФТВП. Але, здається, на практиці виникли проблеми з такими виплатами. Тому й було прийнято постанову, що коментується, яку схвалило й Мінсоцполітики, що підтверджує його лист, який коментується. Для працівника великою мірою немає різниці, хто виплатить допомогу — ФТВП або роботодавець (отримати в роботодавця навіть, можливо, і зручніше).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі