Теми статей
Обрати теми

Про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Редакція БТ
Лист від 23.03.2011 р. № 5535/03-30

СУМІСНИКИ: МАКСИМАЛЬНУ ВЕЛИЧИНУ ДЛЯ ЄВС

застосовує кожен роботодавець окремо

 

Лист Пенсійного фонду України від 23.03.11 р. № 5535/03-30

«Про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

 

У

листі, що коментується, Пенсійний фонд України (далі — ПФУ) роз’яснив, як застосовувати максимальну величину для єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВС).

1. Сумісники.

ПФУ зауважив, що при роботі за сумісництвом працівник є застрахованою особою, а кожен з цих роботодавців є платником ЄВС, який зобов’язаний нарахувати його на суму заробітної плати працівників. При цьому ЄВС нараховують на зарплату в межах установленої законодавством максимальної величини кожним роботодавцем окремо.

Покажемо це на прикладі.

За травень 2011 року в одного роботодавця (основне місце роботи) працівнику нарахували зарплату в розмірі 15000 грн. На роботі за сумісництвом в іншого роботодавця працівнику нарахували заробіток у розмірі 8000 грн.

Перший роботодавець нараховує ЄВС на зарплату, що не перевищує максимальну величину у травні, — на суму 14400 грн. (960 грн. х 15), оскільки нарахована працівнику зарплата за травень перевищує максимальну величину (15000 > 14400). Другий роботодавець (за сумісництвом) нараховує ЄВС на весь нарахований заробіток — 8000 грн., оскільки він не перевищує максимальну величину у травні (8000 < 14400). При цьому для порівняння з максимальною величиною роботодавець за сумісництвом не повинен ураховувати нараховану зарплату за основним місцем роботи (у нашому прикладі така умова не працює: оскільки зарплата за основним місцем роботи перевищує максимальну величину (15000 > 14400), то на заробіток за сумісництвом не потрібно нараховувати ЄВС). Хоча це й виглядає нелогічно, але

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI та Інструкція № 21-5* не містять будь-яких норм із цього приводу.

* Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена постановою правління ПФУ від 27.09.10 р. № 21-5.

2. Зарплата + винагорода за цивільно-правовим договором.

У разі якщо фізична особа виконує роботу або надає послуги за цивільно-правовим договором, укладеним з підприємством за основним місцем роботи особи, то максимальна величина бази нарахування ЄВС таким роботодавцем визначається з урахуванням зарплати і винагороди за договором, нарахованих працівнику. Зверніть увагу: якщо зарплата і винагорода перевищать максимальну величину, то необхідно враховувати послідовність уключення виплат, передбачену п.п. 4.3.2 Інструкції № 21-5: спочатку ЄВС нараховують на зарплату, а потім — на винагороду за договором, але в межах максимальної величини.

3. Перехідні лікарняні та відпускні.

Щодо застосування максимальної величини для ЄВС при нарахуванні таких виплат ПФУ, посилаючись на п.п. 4.3.2 Інструкції № 21-5, зауважив, що її застосовують окремо за кожен місяць з урахуванням нарахованої зарплати. Практичну реалізацію цієї норми ПФУ показав на прикладі, наведеному ним у листі від 18.02.11 р. № 3116/03-30 // «БТ», 2011, № 14, с. 8.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі