Теми статей
Обрати теми

Про затвердження Змін до Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних

Редакція БТ
Наказ від 22.04.2011 р. № 150

ДОТАЦІЇ НА ДОДАТКОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ:

Мінпраці затвердило зміни до Порядку № 1

 

Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 22.04.11 р. № 150

«Про затвердження Змін до Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних»

 

Наказом

, що коментується, унесено зміни до Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Мінпраці від 10.01.01 р. № 1 (далі — Порядок). Проаналізуємо їх.

Навчання безробітних.

Абзац тринадцятий п. 4 Порядку викладено в такій редакції: «Для безробітних, в яких професійно-кваліфікаційний рівень і досвід роботи не відповідають вимогам роботодавця, державна служба зайнятості може організувати професійне навчання, у тому числі в роботодавця, з подальшим рішенням питання їх працевлаштування з наданням дотації роботодавцю».

До змін цей

абзац передбачав навчання тільки в роботодавця. Виняток складали тільки особи з інвалідністю та особи, які вимагають додаткових гарантій зайнятості, — їх навчання могло бути організоване в професійно-технічних і вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності або відомчої належності шляхом курсового або індивідуального навчання. Тепер, схоже, центр зайнятості для того, щоб працевлаштувати працівника, може навчати всіх безробітних і в інших місцях.

Умови надання дотації.

Згідно з оновленим абз. першим п. 6 Порядку змінено дату, на яку не повинно бути заборгованості за страховими внесками на випадок безробіття і зі сплати єдиного внеску, а також зі сплати фінсанкцій для отримання дотації. Тепер такої заборгованості в роботодавця не повинно бути на день звернення за дотацією (дату надання письмової згоди роботодавця на направлення на працевлаштування безробітного або листа фізособи-підприємця про його попередню згоду на працевлаштування безробітного), тоді як попередня редакція п. 6 передбачала відсутність заборгованості на перше число місяця, в якому роботодавець звернувся за дотацією.

Зазнало зміни одне з обмежень для надання дотації, викладене в

абз. четвертому п. 6 Порядку. Після змін кількість осіб, які працюють у роботодавця протягом першого року дії договору про працевлаштування безробітного з наданням дотації, не повинна перевищувати 50 % середньооблікової чисельності штатних працівників підприємства, установи, організації, обчисленої за місяць, що передує останньому місяцю, за який сплачено ЄВС, а для фізосіб-підприємців — 50 % загальної чисельності найманих працівників, з урахуванням осіб, які будуть працевлаштовані за новими договорами.

При цьому середньооблікова чисельність штатних працівників

підтверджується даними з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за відповідний звітний період.

До змін, унесених

наказом, що коментується, існувала прив'язка до загальної чисельності працівників на день звернення за дотацією, яка не вимагала підтвердження.

Наказ

, що коментується, набуває чинності з дня його офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опублікований).
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі