Теми статей
Обрати теми

Щодо надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку

Редакція БТ
Лист від 03.12.2012 р. № 10322/0/71-12/22-1317/1317

ЗВІТНІСТЬ З РРО
 В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ:

роз’яснення від ДПСУ

Лист Державної податкової служби України від 03.12.12 р. № 10322/0/71-12/22-1317/1317

Роз’яснення від 30.11.12 р. на сайті ДПСУ (http://sts.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/78346.html)

«Щодо надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку»

 

У листі, що коментується, ДПСУ прокоментувала ситуацію щодо введення в дію з 01.01.13 р. норм абзаців другого та третього п. 7 ст. 3 Закону про РРО* щодо надання звітності про використання РРО до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку.

* Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у редакції від 01.06. 2000 р. № 1776-III.

Цими нормами передбачена необхідність подання до ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку (з 2013 року — обов’язково):

1) електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані — суб’єктами господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді (абзац другий п. 7 ст. 3);

2) інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, що міститься в їх фіскальній пам’яті — суб’єктами господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за винятком електронних контрольно-касових реєстраторів (абзац третій п. 7 ст. 3).

За невиконання цих норм з 01.07.13 р. впроваджується відповідальність — штраф у розмірі 170 грн. (п. 9 ст. 17 Закону про РРО).

Як зазначає ДПСУ у листі, що коментується, основною метою прийняття зазначених норм є створення більш комфортних умов для суб’єктів господарювання в частині надання можливості подання звітності про використання РРО в електронному вигляді, а також зменшення витрат на утримання касової техніки за рахунок економії витрат на друкування паперової контрольної стрічки. Також у роз’ясненні, що коментується, вказано, що не потрібно буде зберігати протягом 3 років контрольну стрічку, скоротяться перевірки платників податків.

Для забезпечення виконання вищезазначених норм було прийнято наказ МФУ «Про затвердження Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби» від 08.10.12 р. № 1057 (див. ком. «РРО та електронні звіти — спроба № 2 від Мінфіну (щодо передачі контрольної стрічки в електронній формі)» // «БТ», 2012, № 46, с. 9). Цей документ визначає загальні технічні вимоги до РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, модемів для передачі звітної інформації та основні принципи функціонування системи зберігання і збору даних РРО для ДПС.

У документах, що коментуються, ДПСУ зазначила, що користувачам РРО потрібно звертатися до центрів сервісного обслуговування РРО та виробників РРО (див. «Як буде відбуватися запровадження електронної РРО-звітності — думка ДПСУ» на с. 10). Таким чином, у найближчий час «гаряча пора» настане для сервісних центрів, які будуть доопрацьовувати РРО, що є у користувачів, та для продавців нових РРО, які будуть продавати оновлені моделі РРО. А час у користувачів ще є аж до 1 липня 2013 року, адже саме з цієї дати податківці отримають право притягувати користувачів РРО до відповідальності.

Утім, поки користувач РРО не має можливості виконувати норми абзаців другого та третього п. 7 ст. 3 Закону про РРО, потрібно буде подавати до органу ДПСУ Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) — 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця.

 

Як буде відбуватися запровадження електронної
РРО-звітності — думка ДПСУ

Витяг із листа від 03.12.12 р. № 10322/0/71-12/22-1317/1317

«<…> 09.11.2012 ДПС України погоджено розроблений Національним банком України документ «НСМЕП. Супутні проекти. Технологія зберігання і збору даних РРО для ДПС. Протокол передачі інформації». Прийняття зазначених документів є необхідним кроком у створенні відповідних умов виробникам касової техніки для виробництва РРО нового покоління.

У подальшому на офіційному веб-сайті ДПС України та у засобах масової інформації спільно з НБУ буде надаватись необхідна для виробників касової техніки інформація.

Необхідно звернути увагу та довести до відома користувачів РРО, що виконання вимог щодо подання до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку звітної інформації можливе як шляхом придбання нової касової техніки, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, так і шляхом доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних.

Одним із компонентів Системи зберігання і збору даних від РРО ДПС України за технологією НБУ є інформаційний еквайер учасник платіжної системи НСМЕП, який надає суб’єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно з технологією зберігання і збору даних РРО для ДПС та отримав від НБУ висновок про відповідність зазначеним вимогам та правилам роботи, визначеним НБУ.

Інформацію про суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність еквайерів, буде розміщено на офіційному веб-сайті ДПС України, доведено до платників податків через засоби масової інформації, центри сервісного обслуговування та органи ДПС на місцях.

Також необхідно зазначити, що відповідальність за неподання звітності в електронному вигляді згідно з п. 9 ст. 17 Закону <…> [про РРО. — Прим. ред.] <…> настає з 1 липня 2013 року.

Враховуючи викладене, основне завдання органів ДПС у першому півріччі 2013 року полягає в проведенні роз’яснювальної роботи та створенні необхідних умов для подання суб’єктами господарювання звітності про використання РРО до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку за технологією НБУ.

Результати проведеної роз’яснювальної роботи будуть оцінюватись за кількістю звернень та скарг суб’єктів господарювання.

Витяг із роз’яснення від 30.11.12 р.

«<…> зазначені норми [ідеться про абзаци 2 — 4 п. 7 ст. 3 Закону про РРО. — Прим. ред.] не вводять додаткових обов’язків для суб’єктів господарювання, а лише змінюють старий порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця, передбачено її подання в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв’язку.

<…>

Оскільки в основі системи зберігання і збору державною податковою службою даних від РРО покладено технологію НБУ, то відповідно виробникам та центрам сервісного обслуговування РРО з технічних питань виробництва нової та обслуговування доопрацьованої касової техніки необхідно звертатись у першу чергу до НБУ.

<…>

Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні необхідно обов’язково звертатись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі у термін до 01.07.13, з якого використання такої техніки тягне за собою відповідальність у зв’язку з введенням в дію п. 9 ст. 17 Закону <…> [про РРО. — Прим. ред.].

Норма зазначеної статті передбачає, що до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Одним із компонентів Системи зберігання і збору даних від РРО ДПС України за технологією НБУ (далі — Система) є інформаційний еквайер — учасник платіжної системи НСМЕП, який надає суб’єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно з технологією зберігання і збору даних РРО для ДПС та отримав від НБУ висновок про відповідність зазначеним вимогам та правилам роботи, визначеним НБУ.

Послуги інформаційних еквайерів надаватимуться виробникам касової техніки і ЦСО. Підключення РРО суб’єктів господарювання та їх первинну реєстрацію в Системі проводитимуть ЦСО. Тому ці процедури не є обтяжливими і не вимагають додаткових зусиль та навичок від користувачів касової техніки».

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі