Теми статей
Обрати теми

Про затвердження Порядку надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров'я, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість

Редакція БТ
Постанова від 05.09.2012 р. № 818

ХАРЧУВАННЯ ГРОМАДЯН

у закладах охорони здоров’я:

Кабмін затвердив Порядок надання таких послуг

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.09.12 р. № 818

«Про затвердження Порядку надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість»

 

Документ, що коментується, наведено в додатку «Документи»

 

На виконання п.п. «г» п.п. 197.1.7 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) постановою, що коментується, Кабмін затвердив Порядок надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість (далі — Порядок).

Зазначена норма ПКУ передбачає звільнення від обкладення ПДВ постачання послуг з харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах* та громадян у закладах охорони здоров’я. Порядок надання таких послуг затверджується Кабінетом Міністрів України.

* Нагадаємо, що Порядок надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, було затверджено постановою КМУ від 02.02.11 р. № 116.

Організація надання послуг з харчування громадян в закладах охорони здоров’я забезпечується керівниками таких установ.

Послуги з харчування громадян в закладах охорони здоров’я надаються безпосередньо такими закладами, зокрема на базі їх блоків харчування, або підприємствами громадського харчування, з якими такі заклади уклали договір (п. 2 Порядку).

У табл. 1 наведено перелік послуг, що звільняються від обкладення ПДВ, та розмір звільнення.

 

Таблиця 1. Послуги з харчування, що звільняються від обкладення ПДВ

Послуга

Розмір звільнення(1)

1. Послуги з харчування громадян, що надаються в закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності у процесі надання медичної допомоги за рахунок бюджетного фінансування, а також у складі платних послуг, що можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, зазначених у розділі I переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних закладах, затвердженого постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138

У межах затверджених норм харчування у грамах, а громадян, для яких не встановлено таких норм, — у межах певної грошової норми витрат на харчування.

Розмір денної грошової норми витрат на харчування визначається з урахуванням потреби в раціональному харчуванні та санітарно-гігієнічних вимог, але не може перевищувати більш ніж у 1,4 раза суми, що визначається шляхом ділення розміру встановленого прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць, на кількість днів у відповідному місяці (п. 5 Порядку).

Наприклад, у вересні граничний розмір денної грошової норми витрат становитиме 48,72 грн. (1044: 30 х 1,4)(2).

2. Послуги з харчування громадян, що надаються у складі послуг охорони здоров’я у приватних закладах

(1) У разі одночасного надання послуг з харчування громадян в закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від обкладення ПДВ, та послуг, операції з надання яких не звільняються від такого оподаткування, облік відповідних операцій ведеться окремо.

(2) У п. 5 Порядку не зазначено, який саме показник прожиткового мінімуму потрібно застосовувати (для працездатних осіб, для кожної категорії осіб окремо чи загальний показник). На наш погляд, слід застосовувати загальний показник, оскільки формально саме він є прожитковим мінімумом «з розрахунку на місяць на одну особу» (це випливає зі ст. 1 Закону України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.99 р. № 966-XIV). Крім того, відстежити в медустанові, до якої категорії осіб належить кожен пацієнт (за віком і працездатністю), дуже складно. Сподіваємося, податківці найближчим часом унесуть ясність до цього питання.

 

Організація надання послуг з харчування здійснюється виходячи з харчової та енергетичної цінності продуктів і забезпечується шляхом регулювання обсягу готових страв або раціону, підбором необхідного способу кулінарної обробки згідно з наявними медичними показаннями (п. 7 Порядку).

Примірне двотижневе меню складається з урахуванням особливостей харчування населення відповідного регіону та норм харчування у грамах. Щоденне меню складається виходячи з наявності продуктів відповідно до примірного меню.

У табл. 2 наведемо можливі режими харчування, що встановлюються для певних категорій громадян.

Постанова , що коментується, набрала чинності з дня офіційного публікування — 11.09.12 р.

 

Таблиця 2. Можливі режими харчування в закладах охорони здоров’я

Режим харчування

Що включає

Для кого встановлюється

П’ятиразовий

Сніданок, другий сніданок, обід, полудень, вечеря

Діти віком від 1 до 3 років

Чотириразовий

Сніданок, обід, полудень, вечеря

Для дітей віком від 3 до 18 років, вагітних жінок, породіль, які годують грудьми, онкологічних хворих, ветеранів війни та хворих, які мають статус постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб, хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу

Триразовий

Сніданок, обід, вечеря

Для інших категорій хворих

 

 

Кабінет Міністрів України

Про затвердження Порядку надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість

Постанова від 5 вересня 2012 року № 818

 

Відповідно до підпункту «г» підпункту 197.1.7 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість, що додається.

 

Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ

 

Порядок надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість

Затверджено постановою від 5 вересня 2012 року № 818

 

1. Організація надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я забезпечується керівниками таких закладів.

2. Послуги з харчування громадян у закладах охорони здоров’я надаються безпосередньо такими закладами, зокрема на базі їх блоків харчування, або підприємствами громадського харчування, з якими такі заклади уклали договір.

3. До послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість, відносяться:

послуги з харчування громадян, що надаються у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності у процесі надання медичної допомоги за рахунок бюджетного фінансування, а також у складі платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, зазначених у розділі I переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. № 1138<…>;

послуги з харчування громадян, що надаються у складі послуг з охорони здоров’я у приватних закладах охорони здоров’я.

4. Від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я у межах затверджених норм харчування в грамах, а громадян, для яких не встановлено таких норм, — у межах визначеної грошової норми витрат на харчування.

У разі одночасного надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість, і послуг, операції з надання яких не звільняються від такого оподаткування, облік відповідних операцій ведеться окремо.

5. Розмір денної грошової норми витрат на харчування визначається з урахуванням потреби у раціональному харчуванні та санітарно-гігієнічних вимог, але не може перевищувати більш як у 1,4 раза суми, що визначається шляхом ділення розміру установленого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць на кількість днів у відповідному місяці.

6. Послуги з харчування громадян у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності за рахунок бюджетних асигнувань надаються в межах коштів, передбачених кошторисами на утримання таких закладів.

7. Організація надання послуг з харчування здійснюється виходячи з харчової та енергетичної цінності продуктів і забезпечується шляхом регулювання об’єму готових страв або раціону, підбором необхідного способу кулінарної обробки відповідно до наявних медичних показань.

Примірне двотижневе меню складається з урахуванням особливостей харчування населення відповідного регіону та норм харчування в грамах. Щоденне меню складається виходячи з наявності продуктів згідно з примірним меню.

Установлюються такі режими харчування у закладах охорони здоров’я:

п’ятиразовий (сніданок, другий сніданок, обід, полуденок, вечеря) — для дітей у віці від одного до трьох років;

чотириразовий (сніданок, обід, полуденок, вечеря) — для дітей у віці від трьох до вісімнадцяти років, вагітних жінок, породіль, матерів, які годують груддю, онкологічних хворих, ветеранів війни та хворих, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб, хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу;

триразовий (сніданок, обід, вечеря) — для інших категорій хворих.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі