Теми статей
Обрати теми

Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення

Редакція БТ
Постанова від 17.03.2013 р. № 509

ШТРАФИ ЗА ЗАКОНОМ ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ:

механізм притягнення до відповідальності
прописано у затвердженому Кабміном Порядку

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.03.13 р. № 509

«Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення»

 

Постанова, що коментується, розроблена на виконання ч. 9 ст. 53 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.12 р. № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість) та затверджує Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення (далі — Порядок).

Порядок визначає механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачених ч. 2 — 7 ст. 53 Закону про зайнятість. Нагадаємо їх у таблиці нижче.

 

Штрафи відповідно до ст. 53 Закону про зайнятість, які накладаються за нормами Порядку,
що коментується (постанова від 17.03.13 р. № 509)

Порушення (частина ст. 53 Закону про зайнятість)

Штраф

1

2

Невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у ч. 1 ст. 14 Закону про зайнятість (ч. 2)

2 мінімальні заробітні плати (далі — МЗП), встановлені на момент виявлення порушення за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти

Провадження суб’єктом господарювання діяльності з надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном без отримання відповідної ліцензії або наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця без отримання відповідного дозволу (ч. 3)

20 МЗП, встановлених на момент виявлення порушення

Неподання або порушення порядку подання суб’єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні, відповідно до Закону про зайнятість відомостей про працевлаштованих ним осіб (ч. 4)

2 МЗП, встановлені на момент виявлення порушення

Застосування роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця (ч. 5):

— на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства

за кожну особу 20 МЗП, встановлених на момент виявлення порушення

— на інших умовах, ніж ті, що передбачені зазначеним дозволом, або іншим роботодавцем

за кожну особу 10 МЗП, встановлених на момент виявлення порушення

Неподання або порушення роботодавцем установленого порядку подання даних, передбачених абзацом третім п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону про зайнятість (форма № 4-ПН, затверджена наказом від 31.05.13 р. № 317) (ч. 6)

4 МЗП, встановлені на момент виявлення порушення

Порушення суб’єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, вимог ч. 2 ст. 37 Закону про зайнятість 
заборона на отримання плати від шукачів роботи за послуги з працевлаштування в Україні (ч. 7)

10 МЗП, встановлених на момент виявлення порушення

 

Ці штрафи відповідно п. 2 Порядку можуть накладати Голова Держпраці, його заступники, начальники управлінь і відділів Держпраці та їх заступники (з питань, що належать до їх компетенції), начальники територіальних органів Держпраці та їх заступники (далі — уповноважені посадові особи).

Виявляють такі порушення не співробітники центру зайнятості, а перевіряючі із Держпраці чи її територіального органу (п. 3 Порядку). Перевіряючий складає акт, а уповноважена посадова особа не пізніше ніж через 10 днів (календарних) з дня його складення приймає рішення про розгляд справи про накладення штрафу. Далі справа має буде розглянута протягом 15 днів з дня прийняття рішення про її розгляд. Строк може бути подовжено за обґрунтованим клопотанням роботодавця, але не більше ніж на 10 днів (п. 5 Порядку).

Про розгляд справи Держпраці та її територіальні органи письмово повідомляють суб’єктів господарювання та роботодавців не пізніше ніж за 5 днів до дати розгляду таким способом (п. 6):

— рекомендованим листом;

— телеграмою;

— телефаксом;

— телефонограмою;

— шляхом вручення повідомлення представнику, про що на копії повідомлення, яка залишається в Держпраці, робиться відповідна позначка, засвідчена підписом такого представника.

Справа розглядається за участю представника роботодавця, крім випадку, коли його поінформовано відповідно до п. 6 Порядку, але від нього не надійшло обґрунтоване клопотання про відкладення її розгляду.

Під час розгляду справи заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішується питання щодо задоволення клопотання про накладення штрафу.

Постанова про накладення штрафу складається у 2 примірниках за формою, встановленою Мінсоцполітики (один — залишається у Держпраці, другий — надсилається поштою протягом 3 днів роботодавцю (видається його представникові)).

Порушник може оскаржити постанову про накладення штрафу у судовому порядку.

Порушник має сплатити штраф протягом одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення. Про сплату порушник відповідно до п. 9 Порядку має повідомити Держпраці.

Якщо роботодавець не сплатить добровільно штраф, то його буде стягнуто у судовому порядку територіальними органами Держслужби зайнятості на підставі матеріалів справи, що передаються Держпраці (штрафи, передбачені ч. 2, 5 і 6 ст. 53 Закону про зайнятість), або безпосередньо територіальними органами Держпраці (штрафи, передбачені ч. 3, 4 і 7 ст. 53 Закону про зайнятість).

Нагадаємо: штрафи за ст. 53 є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій (абзац перший ч. 9 ст. 53 Закону про зайнятість).

Постанова , що коментується, набрала чинності 10 серпня 2013 року.

 

Вікторія ЗМІЄНКО

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі