Теми статей
Обрати теми

Дивіденди за періоди діяльності до 2011 року оподатковують за ставкою 5 %

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2013/№ 7
Друк
Відповідь на запитання

Дивіденди за періоди діяльності
до 2011 року оподатковують за ставкою 5 %

За якою ставкою податку з доходів фізичних осіб оподатковуються дивіденди, нараховані і виплачені у 2013 році за період діяльності до 01.01.11 р.?*

 

* Див. статтю «Дивіденди-2012: розподіляємо прибуток 2011 року та попередніх років» // «БТ», 2012, № 10, с. 36. — Прим. ред.

 

Відповідно до п. 1 ст. 2 розд. ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України (далі — ПКУ) з 01.01.11 р. втратив чинність Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889­IV (далі — Закон).

При цьому п. 6 підрозд.1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, яким було передбачено, що оподаткування доходів платника податку, нарахованих за наслідками податкових періодів до 1 січня 2011 року, здійснюється за ставками та згідно з нормами, що діяли до 1 січня 2011 року, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання), з 1 січня 2013 року виключено.

Згідно з п.п. 164.2.8 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід у вигляді дивідендів (крім дивідендів, визначених у п.п. 165.1.18 ПКУ).

Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм п. 170.5 ПКУ.

Дивіденди, нараховані платнику податку емітентом корпоративних прав — резидентом, що є юридичною особою, оподатковуються за ставкою, визначеною у п. 167.2 ПКУ, крім дивідендів на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь­яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, які згідно із п.п. 153.3.7 ПКУ прирівнюються з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням (п.п. 170.5.3 ПКУ).

Ставка податку становить 5 % бази оподаткування щодо доходу, нарахованого, зокрема, як доходи у вигляді дивідендів (п. 167.2 ПКУ).

Ставка податку становить 15 % бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 — 167.5 ПКУ), зокрема, у формі заробітної плати (п. 167.1 ПКУ). Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 %.

Доходи у вигляді дивідендів остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок (п.п. 170.5.4 ПКУ).

 

За матеріалами Єдиної бази податкових знань,
 розміщеної на офіційному сайті ДПСУ
(www.sts.gov.ua, розд.160.14)

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі