Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про класифікацію видів економічної діяльності ДК 009:2010

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Січень, 2013/№ 1
Друк
Лист від 13.12.2012 р. № 11394/0/71-12/17-1217

ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ
ФОП НЕ ЗА КВЕД-2010?

Для застосування спрощенки
 це не перешкода —
роз’яснення ДПСУ

Лист Державної податкової служби України від 13.12.12 р. № 11394/0/71-12/17-1217

«Про класифікацію видів економічної діяльності ДК 009:2010»

 

У листі, що коментується, ДПСУ висловила свою думку про можливість застосовувати спрощену систему оподаткування підприємцями, в облікових даних яких види діяльності не приведено у відповідність до Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженої наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457 (далі — КВЕД-2010).

При цьому ДПСУ зробила два важливі висновки (див. «Відсутність в облікових даних видів діяльності згідно з КВЕД-2010 — не підстава для відмови в застосуванні спрощеної системи оподаткування» на с. 10).

 

Відсутність в облікових даних видів
діяльності згідно з КВЕД-2010 —
не підстава для відмови в застосуванні
 спрощеної системи оподаткування

Витяг із листа, що коментується, від 13.12.12 р. № 11394/0/71-12/17-1217

«Оскільки КВЕД використовується для надання та аналізу статистичної, фінансової, податкової та іншої економічної інформації, перехід на нововведений КВЕД-2010 здійснюється поступово. Для цього протягом 2012 року разом із КВЕД-2010 діє національний класифікатор України ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі — КВЕД-2005). Згідно з пунктом 4 наказу № 457 КВЕД-2005 буде скасовано в Україні з 31 грудня 2012 року.

Оскільки впровадження нововведеного КВЕД-2010 може створити певні складнощі при зміні видів економічної діяльності в реєстраційних даних фізичних осіб — підприємців до кінця 2012 року, а також призвести до значного збільшення навантаження на державних реєстраторів та державні податкові служби, зазначаємо, що відсутність в облікових даних фізичної особи — підприємця виду економічної діяльності згідно з КВЕД-2010 не може бути підставою вважати недіючим Свідоцтво платника єдиного податку, видане в 2012 році із зазначенням видів економічної діяльності згідно з КВЕД-2005.

Одночасно підкреслюємо, що підставою для відмови у видачі Свідоцтва платника єдиного податку на 2013 рік не може бути відсутність в облікових даних платника податку (крім новостворених) зареєстрованого виду діяльності згідно з КВЕД-2010. Тобто при заповненні заяви про застосування спрощеної системи оподаткування з 2013 року платником податку вказуються ті види економічної діяльності, що відповідають видам діяльності в облікових даних на момент подання заяви.

Після приведення видів діяльності у відповідність до КВЕД-2010 у реєстраційних даних фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку вносять відповідні зміни до Свідоцтва платника єдиного податку».

 

висновок 1 — відсутність в облікових даних фізичної особи — підприємця виду економічної діяльності згідно з КВЕД-2010 не може бути підставою вважати недійсним Свідоцтво платника єдиного податку (далі — Свідоцтво), видане у 2012 році;

висновок 2 — підприємцю не мають права відмовити у видачі Свідоцтва на 2013 рік через відсутність в облікових даних зареєстрованого виду діяльності згідно з КВЕД-2010 — при заповненні Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі — Заява на ЄП) з 2013 року підприємець зазначає види економічної діяльності, наявні в його картці. Після перекодування видів діяльності в Реєстраційній палаті підприємець повинен буде внести зміни до виданого йому Свідоцтва. Це має значення тільки для єдиноподатників груп 1 і 2, оскільки лише ці підприємці зазначають види діяльності в Заяві на ЄП, а податківці впишуть їх до Свідоцтва.

Раніше податківці в консультації, розміщеній у розділі 230.10 Єдиної бази податкових знань (діяла до 01.07.12 р.), відзначали, що невідповідність видів діяльності, зазначених у Заяві на ЄП, видам діяльності, наведеним у реєстраційній картці підприємця, не є підставою для відмови у видачі Свідоцтва (див. статтю «Єдиний податок для підприємців: роз’яснення з ЄБПЗ» // «БТ», 2012, № 19, с. 24; Пошту тижня «Як додати до Свідоцтва ЄП новий вид діяльності та перекодувати з КВЕД-2005 на КВЕД-2010?» // «БТ», 2012, № 34, с. 14). У сьогоднішньому листі ДПСУ звужує вписувані підприємцем до Заяви на ЄП види діяльності лише тими, які зазначено в обліковій картці підприємця. Аналогічну консультацію розміщено і в розділі 230.10 Єдиної бази податкових знань. Але, на наш погляд, це неправильно — підприємець може вказувати в Заяві на ЄП усі не заборонені для його групи види діяльності, а не лише наявні в його реєстраційних даних.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі