Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Окремі нюанси розрахунку сільгосп-частки для ФСП

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Січень, 2013/№ 2
Друк
Відповідь на запитання

Окремі нюанси розрахунку сільгосп-частки для ФСП

Чи включаються до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва такі надходження коштів на поточний рахунок платника податку, як відсотки за депозитом, поворотна (безповоротна) фінансова допомога?

 

Наказом Мінагрополітики від 26.12.11 р. № 772 затверджено форму розрахунку питомої ваги скоригованого доходу сільськогосподарського товаровиробника в сумі доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва, продуктів її переробки (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТЗЕД 2204 29 — 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції) та від надання супутніх послуг за попередній звітний (податковий) рік (далі — Розрахунок). При складанні Розрахунку сільськогосподарські товаровиробники керуються даними бухгалтерського обліку.

Згідно з п. 7 П(С)БО 15 «Дохід» визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами: дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); інші операційні доходи; фінансові доходи; інші доходи; надзвичайні доходи.

Для визначення загальної суми доходу сільськогосподарського товаровиробника підсумовують кредитові обороти за субрахунками 791 «Результат операційної діяльності», 792 «Результат фінансових операцій», 793 «Результат іншої звичайної діяльності», 794 «Результат надзвичайних подій» (ряд. 2 Розрахунку).

Відповідно до п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Визначення фінансової допомоги наведено у п.п. 14.1.257 Податкового кодексу України, зокрема поворотна фінансова допомога — сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Відсотки за депозитом та безповоротна фінансова допомога включаються до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва, оскільки відповідають умовам визначення доходу. Поворотна фінансова допомога не включається до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва, оскільки не відбувається збільшення суми власного капіталу, за умови, що вона повернена у встановлений термін.

 

За матеріалами Єдиної бази податкових знань,
 розміщеної на офіційному сайті ДПСУ:
www.sts.gov.ua (розд.360.02).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі