Теми статей
Обрати теми

Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Липень, 2013/№ 26
Друк
Наказ від 27.03.2013 р. № 427

ПОРЯДОК ОБЛІКУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ:

унесено зміни

Наказ Міністерства фінансів України від 27.03.13 р. № 427

«Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів»

 

Наказом, що коментується, унесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 р. № 1588 (далі — Порядок № 1588). Усі корективи мають технічний характер. До найбільш значущих можна віднести такі:

1. Унеможливлено подання з власної ініціативи документів до податкового органу для взяття на облік як юридичними, так і фізичними особами (пп. 4.1, 6.2 Порядку № 1588). Тепер узяття на облік здійснюватиметься тільки на підставі відомостей, отриманих від держреєстратора. Виняток становлять лише ті особи, стосовно яких відомості про реєстрацію не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. У зв’язку з цим спростилася форма заяви № 5-ОПП (додаток 8 до Порядку № 1588).

2. Уточнено порядок обліку фізичних осіб, які зареєстровані як підприємці та при цьому здійснюють незалежну професійну діяльність. Відповідно до п.п. 6.7.4 Порядку № 1588 така фізична особа обліковується в органах ДПС як фізична особа — підприємець з ознакою того, що вона здійснює незалежну професійну діяльність. Для цього фізична особа зобов’язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до органу ДПС за місцем постійного проживання заяву за ф. № 5-ОПП з відміткою «Зміни» та копію документа, що підтверджує право фізичної особи на здійснення незалежної професійної діяльності.

У довідці за формою № 4-ОПП для фізичної особи, зареєстрованої як підприємець, яка при цьому здійснює незалежну професійну діяльність, перед прізвищем, іменем та по батькові обов’язково проставляється: «Фізична особа — підприємець» і вказується вид професійної діяльності, наприклад, «Фізична особа — підприємець, адвокат».

3. Передбачено, що аналізувати інформацію про діючих платників податків податківці можуть як за результатами звірянь, так і на підставі інформації від третіх осіб (п. 13.5 Порядку № 1588). І якщо буде встановлено, що юридична особа (відокремлений підрозділ юридичної особи, фізична особа — підприємець) за даними Єдиного державного реєстру має ознаку такої, що здійснює діяльність і при цьому не перебуває на обліку або знята з обліку у відповідному органі ДПС, то буде вжито заходів щодо отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та взяття на облік такого платника податків.

4. Підкориговано термінологію, пов’язану з обліком угод про розподіл продукції, відповідно до оновлених положень Податкового кодексу України. Передбачено, що реєстраційний (обліковий) номер платника присвоюється інвесторам (операторам) за угодами про розподіл продукції (абз. «в» п. 2.4 Порядку № 1588). Інвестору (оператору) після взяття на облік угоди про розподіл продукції органом ДПС надсилається Свідоцтво про реєстрацію інвестора та угоди про розподіл продукції як платника податків (п. 3.10 Порядку № 1588).

Решта правок зацікавить переважно працівників податкових органів. Зокрема, чіткіше сформульовано порядок деяких дій, пов’язаних з обліком платників податків.

Наказ , що коментується, набрав чинності 04.06.13 р.

 

Влада КАРПОВА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі