Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо нарахування компенсації за невикористану відпустку при звільненні

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2013/№ 36
Друк
Лист від 08.05.2013 р. № 498/13/84-13

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ,

якщо не відпрацьовано календарний місяць

Лист Міністерства соціальної політики України від 08.05.13 р. № 498/13/84-13

«Щодо нарахування компенсації за невикористану відпустку при звільненні»

 

«Трудове» Міністерство повернулося до пошуків відповіді на непросте запитання: як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку, якщо працівник не відпрацював повного календарного місяця?

В описаній ситуації важливо пам’ятати: якщо працівник не відпрацював одного повного календарного місяця (тобто з 1-го до 1-го числа), то суму компенсації за невикористану відпустку розраховують виходячи з установленої працівнику тарифної ставки (п. 4 Порядку № 100*).

У своєму листі Мінсоцполітики не просто процитувало п. 7 Порядку № 100, а зауважило, що нараховувати суму компенсації за невикористану відпустку потрібно «шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед місяцем, в якому працівник звільняється, 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів невикористаної відпустки».

Отже, Мінсоцполітики визнає правильним варіант розрахунку суми компенсації виходячи з очікуваного сумарного заробітку за останні 12 місяців (навіть незважаючи на те, що працівник їх не відпрацював), а не із заробітку за фактично відпрацьований період:

[(тарифна ставка х 12 к. міс.) : : (366 к. днів - 10 святкових/неробочих к. днів)] х невикористані к. дні відпустки**.

Про практичне вирішення цього завдання читайте в Пошті редакції «Відсутній розрахунковий період: як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку» // «БТ», 2013, № 12, с. 47.

 

Катерина ЛОПАТКІНА

 

* Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

** Як розрахувати кількість календарних днів, які потрібно компенсувати, див. у листі Мінпраці від 24.06.11 р. № 208/13/116-11 та ком. «Розрахунок невикористаних днів відпустки — Мінпраці роз’яснило порядок розрахунку пропорційно відпрацьованому часу» //«БТ», 2011, № 34, с. 9.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі