Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Не пропустіть! Останній день подання заяви про перехід на ЄП — 13 вересня

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2013/№ 36
Друк
Відповідь на запитання

Не пропустіть! Останній день подання заяви про перехід на ЄП — 13 вересня

Підприємство збирається добровільно перейти на спрощену систему оподаткування з IV кварталу 2013 року. Останній день подання заяви — 15.09.13 р. – припадає на вихідний (неділю). Чи можна подати таку заяву наступного робочого дня (16 вересня)?

 

При переході на спрощену систему оподаткування суб’єкту господарської діяльності (СГД) слід ураховувати такі моменти.

1. Заява на ЄП. СГД має подати до податкового органу за місцем реєстрації Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява) за формою, затвердженою наказом МФУ від 20.12.11 р. № 1675. Цю Заяву подають не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку вибраного кварталу (року) (п.п. 298.1.4 ПКУ).

До поданої Заяви необхідно додати Розрахунок доходу за попередній календарний рік, затверджений наказом МФУ від 20.12.11 р. № 1675. У нашому випадку — за 2012 рік*.

Нагадаємо! У цей самий строк (за 15 календарних днів) єдиноподатник, який працює на спрощенці, має подати Заяву, якщо він бажає змінити групу та/або ставку єдиного податку.

2. ЄП та ПДВ. Якщо СГД, який не був зареєстрований платником ПДВ, на спрощеній системі вибирає групу зі сплатою ПДВ, додатково із Заявою необхідно подати й заяву на добровільну реєстрацію платником ПДВ (форма № 1-ПДВ). Строки подання заяви на реєстрацію платника ПДВ у цьому випадку встановлені п.п. 3.6.3 Положення № 1394**, а саме: не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу переходу.

Зі строками визначилися, тепер пропонуємо обговорити можливість перенесення зазначеної дати.

Згідно з п.п. 3.11.1 Положення № 1394, якщо граничний строк подання заяви за формою 1-ПДВ припадає на вихідний день, то останнім днем подання вважається наступний за вихідним робочий день (п. 183.6 ПКУ). Але це стосується ПДВ-заяви. А як питання вирішується з ЄП-Заявою?

Зверніть увагу! Якщо граничний строк подання ЄП-Заяви припадає на вихідний день (наприклад, 15.09.13 р.), то перенесення останнього дня граничного строку на найближчий робочий день не передбачене.

Звідси висновок! Заяву необхідно подати не пізніше 13.09.13 р.

Нюанс! Але якщо цей термін із будь-яких причин пропущено, чи можна його «надолужити»? Для цього розберемося зі способами подання Заяви.

3. Способи подання. Подати Заяву можна одним із таких способів (п.п. 298.1.1 ПКУ):

особисто СГД або уповноваженою на це особою;

— надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

— відправити засобами електронного зв’язку в електронній формі з накладенням ЕЦП.

Якщо ви не встигли подати Заяву в останній день (13 вересня), пошта вам уже не допоможе (днем подання Заяви податківці в такому разі вважають день її отримання). Але у вас ще є можливість це зробити за допомогою електронного зв’язку.

Графік приймання електронної звітності податківцями не відрізняється від графіка приймання звітності в паперовому вигляді (щодня з 9:00 до 18:00), крім вихідних, святкових та неробочих днів (п. 4 Інструкції № 233***). Але тут є винятки.

Важливо! В останній день граничного строку органи доходів і зборів приймають податкову звітність до 24-ї години дня, в якому закінчується такий граничний строк (розд. 135.03 ЄБПЗ). Тож подати Заяву можна до 24:00 13 вересня, тобто до кінця доби.

Крім того, ні для кого не секрет, що система приймання звітності в електронному вигляді фактично працює й у вихідні дні. Тому якщо Заяву буде відправлено 14 або 15 вересня і на підтвердження відправлення буде отримано першу і другу квитанції, то, на наш погляд, це означатиме, що Заяву подано вчасно. Проте, як зазначалося вище, у податківців є формальні підстави для того, щоб не прийняти Заяву у вихідний день.

Підсумуємо: якщо граничний строк 13.09.13 р. пропущено, спробувати виправити становище можна, вдавшись до електронного подання. Але краще, звичайно, цього не допускати.

 

Дар’я КРАВЧЕНКО

 

* Докладніше див. Тему тижня «Переходимо на єдиний податок з 2013 року» // «БТ», 2012, № 47, с. 35.

** Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом МФУ від 07.11.11 р. № 1394.

*** Інструкція з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затверджена наказом ДПАУ від 10.04.08 р. № 233.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі