(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/19
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2014/№ 31

Сонце, повітря, вода і… ПДВ-наслідки для роботодавця, який оплатив путівки

Лист Міндоходів України від 26.05.14 р. № 9358/6/99-99-19-03-02-15

Літо! Саме час відпочити та поправити здоров’я в санаторії. Дбайливі роботодавці можуть поклопотати перед ФТВП про виділення працівнику путівки на санаторно-курортне лікування. Детальний «розбір польотів» з організаційними та обліковими нюансами ви знайдете в «БТ», 2014, № 24, с. 37; № 25, с. 13.

Тож у листі, що коментується, податківці зазначили, що путівки працівникам за рахунок коштів ФТВП ніяк не відображаються в податковому обліку роботодавця. Причому незалежно від одержувача: дорослий, дитина, дорослий із дитиною чи інвалід.

До того ж ви знаєте, що часткова оплата, отримана від працівника за путівку, є транзитною сумою, яка перераховується на рахунки ФТВП, отже, вона не обкладається ані податком на прибуток, ані ПДВ.

Якщо ж роботодавець виявиться настільки щедрим, що оплатить працівнику путівку, то тут вже «здрастуйте, ПДВ-наслідки». Податківці й розповіли, які саме. Отже:

• купуючи путівку до санаторно-курортного закладу, роботодавець має право на податковий кредит (ПК) виходячи з вартості путівки. Тобто «спецправила» для турагентів/туроператорів зі ст. 207 ПКУ роботодавець на себе не приміряє.

Нюанс: якщо путівку купуємо в турагента/туроператора, зіткнемося з ПДВ-специфікою, характерною для цих осіб (ст. 207 ПКУ). Той же туроператор ПДВ нараховує тільки виходячи зі своєї винагороди, плюс ПН виписує лише на дату завершення туру (закінчення туристичного обслуговування). У випадку з турагентом узагалі можна «пролетіти повз» ПК із ПДВ;

• поставляючи путівку працівнику, нараховуємо податкові зобов’язання (ПЗ) виходячи з договірної вартості. Тобто без застосування «туристичної» ст. 207 ПКУ. Якщо ж передаємо безоплатно, то ПЗ дорівнюють нулю, оскільки нулю дорівнює база оподаткування. Але в такому разі немає і права на ПК, адже безоплатне передання не є госпдіяльністю. При цьому, якщо ви вже встигли відобразити ПК, проведіть «умовне постачання» виходячи з ціни придбання путівки. Також див. схему нижче.

Корисно знати! Якщо ваш працівник частково оплатив путівку і не зміг повноцінно за нею відпочити, він може повернути свої гроші. Детальніше читайте в «БТ», 2014, № 28, с. 8–9.

 

ЇДЬ ВІДПОЧИВАТИ СМІЛО, ЯК НЕ ЖДЕ ДОМА ДІЛО:
 САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ

путівки, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті