(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2014/№ 33

Міняємо шило на мило: яку частину відпустки можна компенсувати грошима

Лист Мінсоцполітики України від 25.06.14 р. № 248/13/116-14

Пора відпусток* у розпалі: літо, море, сонце, пляж… Але є такі трудоголіки, які готові проміняти відпочинок на грошову компенсацію за невідпрацьовані дні відпустки. Якщо працівник звернувся до вас із такою рацпропозицією, будьте уважні.

* Інструкцію для бухгалтера щодо надання відпустки ви знайдете у «БТ», 2014, № 21, с. 17.

Пам’ятайте! Оскільки йдеться не про виплату компенсації при звільненні, працівник зобов’язаний відгуляти мінімум 24 календарні дні в році. А от решту днів йому можна компенсувати у грошовій формі (ч. 4 ст. 24 Закону про відпустки**). Цей висновок не новий.

** Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

У листі, що коментується, ідеться про щорічну основну відпустку наукового співробітника, співробітника науково-педагогічного, педагогічного закладу тривалістю 56 календарних днів (абз. 6 ст. 6 Закону про відпустки).

Ви можете обуритися: звичайно, у такому разі є «шматок» відпустки, який можна компенсувати грошима (32 календарні дні). Але у «звичайних смертних» (у загальному випадку) відпустка становить мінімальні 24 календарні дні (абз. 1 ст. 6 Закону про відпустки). Та пам’ятайте, що це тільки щорічна основна відпустка. А ще є щорічні додаткові відпустки — за шкідливі умови та особливий характер праці (ст. 7 і 8 Закону про відпустки). Зокрема, отримати таку відпустку на  4 календарні дні можуть працівники, що працюють на персональних комп’ютерах (лист Мінсоцполітики від 24.12.13 р. № 152/13/82-13). Саме за ці дні додаткової відпустки працівник може отримати компенсацію, причому щороку після того, як «відгуляє» 24 календарні дні.

Важливо! Додаткову відпустку працівникам, котрі мають дітей, можна замінити грошовою компенсацією тільки при звільненні (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки). А особам віком до 18 років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається (ч. 5 ст. 24 Закону про відпустки).

 

Дні відпочинку міняємо на грошову компенсацію за дні невикористаної відпустки 

 

* Докладніше про резерв відпусток ви можете дізнатися з «БТ», 2014, № 27, с. 9.

відпустка, компенсація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті