(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2014/№ 34

Військовий збір: ще більше подробиць

Підкажіть, як заповнити платіжку зі сплати військового збору (ВЗ)? Чи можна зменшувати базу ПДФО на сплачений ВЗ? Чи обкладати ВЗ орендну плату ФОП на ЄП? Як звітувати щодо ВЗ? Чи обкладається ВЗ вихідна допомога при звільненні?

Запитання 1. Заповнити реквізити свого підприємства та суму до оплати для вас не викличе труднощів. А от таке поле, як «Призначення платежу», а також вибір рахунка до сплати можуть викликати запитання. Саме на них і зупинимося.

Отже, поле «Призначення платежу» заповнюємо відповідно до вимог Порядку № 609*: записуємо службовий код («*»), код виду сплати («;101»), код ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки (ІПН) ФОП платника та наводимо роз’яснювальну інформацію щодо призначення платежу в довільній формі. Решту полів не заповнюємо.

У результаті поле матиме такий вигляд:

«*;101;12345678;військовий збір із заробітної плати за першу половину серпня 2014 року;;;».

Увага! Код бюджетної класифікації («11011000») у призначенні платежу не вказуємо. Його місце — у полі «Отримувач» разом із найменуванням відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до бюджету, і найменуванням території (ряд. 15 додатка 8 до Інструкції № 22**).

Реквізити самих рахунків ви знайдете на сайтах ГУ ДКСУ в областях та м. Києві в розділі «Реквізити рахунків». Нагадаємо, що такі ­рахунки відкрито 07.08.14 р. (докладніше — у «БТ», 2014, № 33, с. 14).

 

Запитання 2. Ні, зменшувати базу, з якої сплачується ПДФО, на сплачений ВЗ не можна. Логіка в такому зменшенні дійсно є. Адже якщо цього не зробити, то людина сплатить ПДФО з доходу, якого не отримувала (у вигляді утриманого ВЗ).

Але логіка — це одне. Законодавчі вимоги — інше.

Згідно з п. 164.6 ПКУ зменшувати нараховану зарплату для цілей обкладення ПДФО можна тільки на суму:

• ЄСВ;

• страхових внесків до Накопичувального фонду (а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду);

• ПСП (за її наявності).

Як бачите, список є вичерпним і розширити його чимось ще, наприклад ВЗ, не можна. Депутати про це не подумали.

Відповідно висновок однозначний: зменшувати базу обкладення ПДФО на ВЗ не можна.

 

Запитання 3. Ні, орендна плата не потрапляє до об’єкта обкладення ВЗ. При цьому не важливо, виплачується вона звичайній фізичній особі або ФОП на загальній системі/на єдиному податку. Усі деталі з цього питання шукайте у «БТ», 2014, № 33, с. 20.

 

Запитання 4. Окрему форму звітності з ВЗ податківці ще не розробили. Але враховуючи те, що забезпечувати виконання податкових зобов’язань доведеться у формі та у спосіб, передбачені ст. 176 ПКУ, не виключено, що інформацію стосовно ВЗ платники вказуватимуть в оновленій ф. № 1 ДФ. Благо, граничний строк подання такого розрахунку настане 10.11.14 р. А отже, у контролерів ще є час вирішити це завдання.

 

Запитання 5. Вважаємо, що обкладати ВЗ вихідну допомогу при звільненні не потрібно.

Першу скрипку в цій мелодії виконує Інструкція № 5***.

Згідно з п. 3.8 цього документа вихідна допомога, що виплачується при звільненні, не входить до фонду оплати праці. А отже, така сума не потрапить і до складу зарплати відповідно до ПКУ. За­уважте, що п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ не містить і будь-яких окремих вказівок щодо обкладення ВЗ суми такої допомоги. Відповідно, і робити цього не варто.

 

* Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Міндоходів від 22.10.13 р. № 609.

** Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою НБУ від 21.01.04 р. № 22.

*** Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5

Військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті