(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2014/№ 50

Крим vs. ПДВ: постачання товарів, послуг, пільги…

Лист ДФСУ від 03.12.14 р. № 13311/7/99-99-19-03-02-17

У податківців нарешті дійшли руки до ПДВ-нюансів роботи з Кримом.

Госпсуб’єкти, які зареєстровані в Криму та не перереєструвалися на материковій частині України, з 01.06.14 р. втратили статус платників ПДВ, не можуть складати ПН і подавати ПДВ-звітність.

Постачання послуг на території ВЕЗ «Крим» не є об’єктом обкладення ПДВ (п. 185.1 ПКУ). Територія ВЕЗ «Крим» вважається такою, що знаходиться за межами митної території України (п. 2 ст. 9 МКУ). Отже, за загальним правилом «закордонні» послуги — не об’єкт обкладення ПДВ.

Постачання товарів на території ВЕЗ «Крим» не обкладається ПДВ.

Вивезення товарів з материкової частини України до ВЕЗ «Крим» прирівнюється до експорту. Відповідно діють усі експортні ПДВ-правила:

• ставка 0 %. Важливо! Обов’язкова умова — позначка в митній декларації про перетин товаром кордону Криму та материкової частини України. Таку познач­ку ставить митниця, яка оформляє вивезення товарів;

• такі операції нарівні з іншими експортними операціями потрапляють до ряд. 2.1 декларації з ПДВ.

Ввезення товарів із ВЕЗ «Крим» на материкову частину України прирівнюється до імпорту. Тому працюють усі імпортні ПДВ-правила:

• ставки 20 % і 7 % (остання — при імпорті ліків і медвиробів), а також діють звільнення від ПДВ*;

• імпортні постачання в декларації з ПДВ відображаються в ряд. 12.1.1 (ставка 20 %), ряд.  2.1.2 (ставка 7 %) і ряд. 12.3 (звільнені операції).

* Звільнення, передбачені ст. 197.1 ПКУ, працюють не лише для внутрішньоукраїнських постачань, а й для імпорту (п. 197.4 ПКУ). Також низку ПДВ-пільг, у тому числі при імпорті, встановлює підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ.

Тимчасове звільнення від ПДВ. Пункт 6.4 Закону № 1636 до 01.01.15 р. звільнив від справляння ПДВ (у числі звільнення від заходів митного та немитного регулювання) операції з ввезення на митну (читай — материкову) територію України таких товарів:

• вироблених у Криму;

• достатньо перероблених у Криму;

• ввезених на митну територію України і випущених у вільний обіг на ТОТ (у Криму).

Важливі умови: по-перше, такі товари до 27.04.14 р. повинні були перебувати на балансі в підприємств, які їх тепер ввозять на «материк», по-друге, право на пільгу потрібно документально підтвердити митникам. Використовувати для підтвердження можна: фінзвітність станом на 01.01.14 р.; інвентаризаційну відомість з інвентаризації товарних залишків на 01.01.14 р. або на будь-яку іншу дату у 2013 — 2014 роках, але до 27.04.14 р.; первинні документи, що підтверджують купівлю (виробництво) товарів до 27.04.14 р.; для товарів, ввезених на митну територію України та випущених у вільний обіг на ТОТ, — митну декларацію, оформлену до 27.04.14 р.

Евакуація бізнесу (основних засобів і МБП) з території ВЕЗ «Крим» на материкову частину України звільняється від будь-якого оподаткування, у тому числі від митного (ст. 271 МКУ) і від ПДВ (п.п. «б» п. 15.1 Закону № 1636). Тут також є умови: активи повинні ввозитися для подальшого використання в госпдіяльності юрособи-переселенця і перебувати на її балансі на 01.01.14 р. у вільному обігу на території України.

Право на пільгу також потрібно документально підтвердити митникам, зокрема декларацією з податку на прибуток за 2013 рік (додаток АМ), фінзвітністю, інвентаризаційною відомістю з інформацією про необоротні активи на 01.01.14 р., «первинкою» на купівлю (створення, виробництво) основних засобів до 01.01.14 р.

Важливо! Від евакуйованих основних засобів можна «позбавитися». Але якщо ви вирішите зробити це до їх введення в експлуатацію за новим місцем розташування на материковій Україні або протягом 12 місяців після введення в експлуатацію, то доведеться сплатити належні податки та збори, за якими спрацювала пільга, а також пеню у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ за період з дати розмитнення до дати сплати суми податків до бюджету (ст. 30 ПКУ).

Крим додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті