Картон став непридатним: чи нараховувати ПЗ з ПДВ при списанні До нашої редакції надійшло запитання від читача: «Підприємство списує картон за результатами інвентаризації (він став непридатним). Чи потрібно в такому разі нараховувати ПЗ з ПДВ? Як заповнити ПН та чи потрібно її реєструвати в ЄРПН (картон імпортний)?». Що ж, давайте розбиратися!
Новий рік стукає у вікно: влаштовуємо свято для працівників Наближається, мабуть, найулюбленіше та найчарівніше свято — Новий рік! І, як завжди, нам хочеться потішити тих, хто нам не байдужий: колег, близьких та просто хороших знайомих. Подарунком для «корпоративної сім’ї» може стати, наприклад, організований новорічний захід — корпоратив. А поки ви переймаєтеся передноворічними турботами, ми нагадаємо, як відобразити в обліку витрати на проведення свята для працівників.
Новорічні акції (знижки, розпродажі, роздача подарунків покупцям): покваптеся оформити та облікувати Усе ближче новорічні свята — чарівний період подарунків і приємних сюрпризів. Для підприємств це ще й можливість поліпшити збут і позбавитися від неліквідного товару. Настають дні розпродажів, знижок, розіграшів призів, подарунків.
У цій ситуації головним завданням бухгалтера стає правильне оформлення та облік таких заходів. Ось про це ми сьогодні й поговоримо.
«Новий рік вже на порозі», або Прикрашаємо приміщення правильно! Новий рік не за горами. Тому саме час прикрасити новорічною атрибутикою свої торговельні, виробничі та офісні приміщення, щоб і покупця заохотити, і попутно підняти настрій своїм працівникам та стимулювати їх до праці. В результаті у виграші залишаються всі. Про те, як обліковувати витрати на проведення таких заходів, — далі.
Справжній Дід Мороз: оформлюємо відносини та оподатковуємо виплати Для створення новорічного настрою у працівників, клієнтів і контрагентів суб’єкти господарювання доволі часто організовують справжні театральні шоу. У них зазвичай беруть участь «живі» Дід Мороз, Снігуронька, Баба-Яга і ще ряд казкових героїв. Організувати таке шоу можна або власними силами (вибрати казкових героїв із числа працівників підприємства), або залучивши до цього спеціально навчених акторів. Як оформити проведення таких заходів і відобразити це в обліку — далі.
Ода щедрим роботодавцям, або Преміюємо працівників за роботу та за свято Є привід винагородити працівників за результатами роботи у році, що минає? Хочете «зарядити» ваших робітників для більш продуктивної праці наступного року або маєте якісь інші цілі?
Вдале рішення — виплатити винагороду за результатами роботи за рік та/або привітати своїх працівників з Новим роком грошовою премією.
Працівнику — радість, роботодавцю — пошана. А ось бухгалтеру — головоломка: як оподаткувати, здійснити облік, відобразити у звітності ці виплати. Спокій, лише спокій… Нюанси, звичайно, є, однак нічого складного. Почнемо.
Перерахунок з ПДФО: підбиваємо підсумки 2014 року Ось і добігає кінця 2014 рік — рік великих змін і сподівань на краще. Так, не просто будувати все з початку. Але краще почати все з чистого аркуша, ніж тягти за собою у світле майбутнє вантаж помилок. А отже, слід озирнутися назад і знайти, у чому ми помилялися, де втомилися та не зробили, а де забули та не згадали. У частині ПДФО з цим завданням нам допоможе впоратися річний перерахунок. Ви бухгалтер-початківець і не знаєте, що це таке? Або ви гуру бухгалтерії, але хочете освіжити в пам’яті порядок його проведення? Тоді ця стаття для вас.
Індексація заробітної плати за грудень 2014 року «Інфляційні перегони» тривають. Жовтень показав зростання 102,4 %. У результаті ще більше збільшилися грудневі коефіцієнти індексації. Сьогоднішня консультація допоможе вам правильно застосувати величини приросту індексів і нарахувати зарплатну індексацію за грудень 2014 року.
Оплата періоду простою не підлягає індексації У зв’язку з відключенням електроенергії на 1 день в закладі видали наказ про оголошення простою не з вини працівників з оплатою за цей день у розмірі 2/3 окладу. Чи виплачувати за цей день індексацію зарплати?
Якщо збільшилася тарифна ставка у почасовика Працівнику підприємства встановлено погодинну оплату праці. Нарахування зарплати здійснюють за фактично відпрацьований час згідно з установленими годинними тарифними ставками. У зв’язку з присвоєнням працівнику в жовтні 2014 року вищого розряду його годинна тарифна ставка збільшилася з 10,08 до 10,89 грн./год. Базовий місяць — грудень 2013 року (фіксованої індексації немає). Норма робочого часу становить: у вересні 2014 року —176 год, у жовтні — 184 год. За повністю відпрацьовані місяці працівнику нарахована оплата за тарифною ставкою: за вересень — 1774,08 грн., за жовтень — 2003,76 грн. Водночас у штатному розписі підприємства місячні оклади працівникам-почасовикам визначаються виходячи із середньомісячної норми робочого часу у 2014 році — 166,83 год (2002 год : 12 міс.). Як визначити суму підвищення зарплати та правильно нарахувати індексацію зарплати такому працівнику в жовтні 2014 року?