(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 50
  • № 49
  • № 48
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/18
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2014/№ 51

Подарунки дітям працівників: профспілка чи сам роботодавець — ПДВ-тонкощі

http://tinyurl.com/y38vepwx
Лист ДФСУ від 24.11.14 р. № 7309/6/99-99-19-03-02-15

Щороку з 15 листопада по 15 січня естафету приймає Закон України від 30.11.2000 р. № 2117-III (ср. 025069200) (далі — Закон № 2117). Він є спеціальним нормативним актом з питань оподаткування дитячих новорічних подарунків* і повинен застосовуватися як виняток із загальних положень, установлених ПКУ.

* Пам’ятайте: дитячі святкові подарунки для цілей Закону № 2117 — це набори товарів, що містять тільки кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 % прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році — 97,44 грн.).

Зокрема, Закон № 2117 звільняє від обкладення ПДВ операції з продажу виробничими і торговельними підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей. Причому ДФСУ у листі, який коментується, акцентує увагу на тому, що звільнення діє щодо подарунків, котрі купуються за рахунок коштів не лише ФТВП, а й профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій.

Важливий момент для роботодавця! Якщо у вас немає профспілки, і ви закуповуєте подарунки діткам працівників своїм коштом, то ПДВ-звільнення не діє.

При цьому негосподарська спрямованість використання новорічних подарунків (квитків) призведе до того, що підприємство не отримає права включати до податкового кредиту суму ПДВ, сплаченого у зв’язку з їх придбанням (п. 198.3 ПКУ).

У той же час операція з безоплатної передачі товарів вважається постачанням (п.п. 14.1.191 ПКУ). Тому при безоплатній передачі дитячих подарунків (квитків) у підприємства виникають податкові зобов’язання з ПДВ. Добре, що у 2014 році вони дорівнюють нулю, оскільки договірна вартість є нульовою. Проте ПН на нульову вартість товарів, що передаються безоплатно, все одно доведеться скласти.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті