Новий Порядок обліку платників ЄСВ: важливе для підприємців Наказ Мінфіну України від 24.11.14 р. № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників»
База для нарахування ПДВ: мінімальна межа — 2015 З 01.01.15 р. повертається нижня межа для обкладення ПДВ. Тож платникам, які надають нечувані знижки на товари, потрібно буде нараховувати ПДВ виходячи із «ціни придбання». Сьогодні ми пропонуємо «зазирнути в майбутнє» та з’ясувати, що ж то за така ціна та як її визначити.
«Наказ є наказ!» ПДВ-декларація за новою формою — за грудень Спершу — податкова накладна. Потім — Реєстр виданих та отриманих податкових накладних. Тепер черга дійшла до ПДВ-декларації. Ось хто дійсно давно зачекався «оперативного» втручання. Пригадайте запровадження ставки ПДВ 7 % з 01.04.14 р., трансфертного ціноутворення — з 01.09.13 р... Тепер усі ці моменти враховані в новій ПДВ-звітності. Але це далеко не все. Що ще приховує свіжоспечена декларація для платника ПДВ, про це читайте далі.
Виправляємо помилку у прибуткових авансах Приводом для написання цієї статті стала проблемна ситуація, що виникла у читача. Полягає вона ось у чому: підприємство в Податковій декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік на прохання податківців занизило показник рядка 13. Відповідно суму щомісячних авансів на 2014 рік було завищено. Тепер помилку вирішили виправити. Читач цікавиться: як виправляти такі помилки (через поточну декларацію чи уточнюючу)? Чи потрібно сплачувати перераховану суму авансів у грудні — лютому, і що буде з переплаченими сумами за березень — листопад? Як врахувати дані уточнюючої декларації в декларації за 2014 рік? Оскільки з подібними проблемами стикається немало підприємств, давайте розберемося в цій ситуації разом.
«У Діда Мороза роботи багато — треба дарунки роздати до свята»: подарунки працівникам та їхнім дітям від профспілки і підприємства Новий рік — це чарівне, найулюбленіше свято для всіх. І дорослі, і малі чекають веселощів, чудес і виконання бажань. Ну і звичайно, який же Новий Рік без подарунків?! Їх з нетерпінням чекає багато дорослих. А що вже казати про дітей! На соцстрахівські подарунки цього року розраховувати не доводиться (див. «БТ», 2014, № 39, с. 9). Але роботодавці і профспілки цілком можуть виступити в ролі Дідів Морозів і подарувати діточкам та їхнім батькам невелике новорічне диво. Про те, як обліковувати роздачу новорічних подарунків, ми сьогодні й поговоримо.
Що принесе нам рік новий: НЕподаткові нововведення На порозі новий 2015 рік. А тому час готуватися до свята. І розпочнемо, як завжди, з пригадування того, що чекає нас після бою курантів. Розмову почнемо з НЕподаткових змін, а про решту поговоримо в наступних номерах, бо дуже вірогідно, що депутати все ж встигнуть покласти «під ялинку» податкову реформу. А там і переформатування правил стягнення податку на прибуток, перетасування (об’єднання, спрощення) низки податків, корективи правил стягнення єдиного податку, акцизного податку, ЄСВ тощо. Тож у бій!
Поріг реєстрації перевищив 300 тис. грн.: чи переходити на ПДВ у 2015 році У грудні 2014 року підприємство перевищило поріг обов’язкової реєстрації платником ПДВ, що дорівнює 300 тис. грн. Чи потрібно йому переходити на сплату ПДВ з січня 2015 року, якщо з 01.01.15 р. такий ліміт становитиме 1 млн грн.?
Річний перерозподіл ПДВ-2014 Час «розплати» настав! Платникам ПДВ, у яких частка оподатковуваних операцій у 2014 році зменшилась, доведеться доплатити ПДВ у бюджет. Якщо навпаки така частка збільшилась, то можна буде отримати свій податковий кредит, тимчасово втрачений при первинному розподілі. Отже, річний перерозподіл ПДВ відновить справедливість. Щоб закрити розподільні відносини з ПДВ у 2014 році та зробити заділ на 2015 рік у вигляді нового показника ЧВ, вам потрібно заповнити додаток Д7 до декларації з ПДВ за останній звітний період 2014 року. У цьому ми вам зараз і допоможемо.