(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
26/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2014/№ 29

Працівник оплатив проживання у відрядженні за двох: як відшкодувати витрати

Директор підприємства та його заступник їздили у відрядження. Витрати на проживання оплачував директор. Повернувшись із поїздки, він подав авансовий звіт, до якого включив усю вартість проживання (за двох). Чи можна компенсувати такі витрати на підставі авансового звіту?

Відповідно до вимог Інструкції № 59* після повернення з від­рядження кожен працівник зобо­в’язаний подати Звіт про використання грошових коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — Звіт), і додати до нього підтвердні документи (п. 11 розд. ІІ Інструкції № 59).

Увага! Усі підтвердні документи мають бути в оригіналі.

Однак у наших працівників є лише один комплект документів, що підтверджує оплату за проживання. Виникає запитання: чи можна відшкодувати і включити до складу податкових витрат суму, сплачену директором у відрядженні за проживання іншого працівника?

Контролери дозволяють включати до витрат вартість лише одного місця в готельному номері (категорія 102.07.14 ЗІР Міндоходів). Такий висновок вони роблять, посилаючись на п. 5 розділу II Інструкції № 59.

Нагадаємо! Цей документ для небюджетних підприємств має рекомендаційний характер.

Однак у таких роз’ясненнях ідеться про використання двомісного номера одним працівником. А в ситуації, що нами розглядається, зазначається тільки про оплату директором другого готельного номера. Проживав у ньому інший відряджений.

Легітимність оплати (корпоративною карткою) за проживання інших працівників підтверджували офіційні органи (листи МФУ від 11.03.06 р. № 31-26030-12-13/5020 та НБУ від 07.04.06 р. № 25-209/827-3767).Із застосуванням інших форм розрахунків теж не повинно бути проблем. При цьому в оригіналах квитанцій (рахунків) готелів має бути зазначено таку інформацію, як:

• прізвища осіб, за проживання яких проведено оплату;

• строки проживання в готелі зазначених осіб (тобто кількість діб);

• вартість номерів, у яких проживали такі особи;

• види витрат, включені до квитанцій (рахунків).

У такому випадку компенсувати витрати за проживання двох працівників можна. По суті, директор у відрядженні оплатив:

• своє проживання;

• проживання іншого працівника (за дорученням підприємства). Необхідність таких дій бажано зафіксувати в наказі про відрядження. Ця ситуація аналогічна придбанню відрядженим працівником ТМЦ для потреб підприємства.

Наша позиція: підприємство зможе включити до податкових витрат усю вартість проживання, оплачену одним працівником. Адже п. п. 140.1.7 ПКУ дозволяє враховувати у складі податкових витрат фактичні витрати працівників на оплату вартості проживання, проїзду, витрати на харчування тощо:

• за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат;

• якщо керівником підприємства не встановлено додаткових обмежень стосовно сум та цілей використання відряджувальних коштів.

У цьому випадку:

• працівник, який оплатив проживання, підколює до свого Звіту оригінали підтвердних документів;

• другий відряджений у своєму Звіті вкаже лише добові. Безумовно, якщо він оплачував інші дозволені витрати (проїзд, послуги камери схову, телефонні розмови тощо), то їх потрібно показати у Звіті.

І пам’ятайте! Відправляти працівника у відрядження без попереднього забезпечення його коштами заборонено (п. 5 розд. І Інструкції № 59). За це порушення посадових осіб підприємства можуть притягти до адмінвідповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 510 до 1700 грн. (ч. 1 ст. 41 КпАП).

* Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом МФУ від 13.03.98 р. № 59.

Відрядження додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
26/26
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті