(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2014/№ 40

Вільна економічна зона «Крим»: законна відповідь на незаконну окупацію

Закон України від 12.08.14 р. № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України»

Нарешті ми з вами дочекалися появи Закону, що вирішує економічний аспект «кримського» питання.

Як уже анонсувалося, строком на 10 років на території АР Крим та м. Севастополя створюється вільна економічна зона (ВЕЗ).

Що ж із податками? На території ВЕЗ не справляються загальнодержавні податки та збори, передбачені ст. 9 ПКУ, а також пенсійний збір з окремих видів госпоперацій («мобільний», «ювелірний», при купівлі нерухомості або легкового автомобіля, інвалюти). А от місцеві податки та збори на території ВЕЗ Криму справлятися можуть.

Роботодавці, які знаходяться на материковій частині України (не в Криму) та при цьому виплачують зарплату (та інші подібні виплати і компенсації) найманим працівникам із постійним місцем проживання на території ВЕЗ Криму, оподатковують такі виплати за загальними правилами за місцезнаходженням роботодавця.

Зверніть увагу! У перехідних положеннях Закону окремо прописані сьогоднішні правила роботи у ВЕЗ — до закінчення окупації.

Так, з 01.06.14 р. вважається анульованою податкова реєстрація осіб, які станом на 31.05.14 р. перебували на обліку в контролюючих органах на території АР Крим або м. Севастополя. Українську податкову реєстрацію можна відновити після евакуації на материкову територію України (порядок евакуації бізнесу прописано у ст. 15 Закону, що коментується).

Також платники податку на прибуток, які мають відокремлені підрозділи у ВЕЗ і навпаки (головне підприємство знаходиться у ВЕЗ, а філії — на материковій частині України), не можуть сплачувати консолідований податок на прибуток.

Увага! Законодавці не стали «обнуляти» «кримські» податкові накладні!

Деталі ви знайдете на с. 19.

Закон є чинним з 27.09.14 р.

вільна економічна зона, Крим додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті