Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Виписуємо ТТН: Мінінфраструктури «тримає руку на пульсі»

Міністерство інфраструктури України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2014/№ 41
Друк
Лист Мінінфраструктури України від 28.05.14 р. № 5615/25/10-14

Мінінфраструктури підтвердило нашу позицію стосовно деяких моментів виписування товарно-транспортної накладної (ТТН), про які ми писали у «БТ», 2014, № 7, с. 36. Також «корисні поради» ви знайдете у «БТ», 2014, № 12, с. 8.

1. Вантажовідправник, вантажоодержувач і замовник перевезення — та сама особа. Уклали договір із перевізником. Чи достатньо виписати два примірники ТТН? Ні. Потрібно виписувати 4 примірники ТТН, як зазначено в пп. 11.4 і 11.6 Правил № 363*. Три примірники дістануться замовникові, а четвертий — перевізнику.

* Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Мінтрансу від 14.10.97 р. № 363.

Нижче наведено схему передачі примірників ТТН зі стислим описом заповнення. Відразу уточнимо, що замовника виділено окремим учасником для зручності. Хоча він може бути вантажовідправником та/або вантажоодержувачем.

2. Автомобіль розвозить товар до декількох торговельних точок (на різні адреси) одного замовника. Чи достатньо виписати один комплект ТТН? Ні. Реквізит ТТН «Пункт розвантаження» в цій ситуації потрібно заповнювати при відвантаженні товару в кожній торговельній точці. Тому потрібно виписати окремий комплект ТТН (не менше 4 примірників) на кожен пункт відвантаження.

В обох ситуаціях Мінінфраструктури керується принципом «про всяк пожежний випадок». Якщо раптом ви будете пред’являти претензії перевізнику в разі псування, втрати вантажу або порушення строків перевезення, то ТТН є одним з облікових документів на шляху переміщення вантажу, а також засвідчує матеріальну відповідальність водія перевізника.

3. Підприємство самостійно забирає товар у постачальника. Чи потрібно виписувати ТТН? Ні, не потрібно. Якщо ви забираєте вантаж самостійно (перевозите на власному автомобілі та жодних договорів на перевезення немає) — ТТН не потрібна. Достатньо мати накладну чи інший документ, що підтверджує право власності на вантаж (п. 2 Переліку № 207**).

** Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затверджений постановою КМУ від 25.05.09 р. № 207.

 

img 1

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць