(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 35
  • № 34
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2014/№ 41

Чи може ФОП на ЄП групи 2 надавати послуги кандидатам у депутати

Підкажіть, чи може фізична особа — підприємець, якщо вона працює на єдиному податку (група 2), надавати послуги (виготовлення вивісок) кандидатам у народні депутати?

Так, може. І зараз ми це обґрунтуємо.

Спочатку нагадаємо, що п.п. 2 п. 291.4 ПКУ для ФОП-ЄП групи 2 встановлено обмеження стосовно контрагентів, яким він може надавати послуги. Це можуть бути тільки: 1) єдиноподатники всіх груп (підприємства та підприємці); 2) населення.

Відразу «ремарка»: виготовлення вивісок із позиції цивільного законодавства послугою не є, а є роботою, яку можна виконати на підставі того самого договору підряду. Але для цілей ПКУ (тобто для податкових цілей) виготовлення вивісок цілком впишеться в надання послуг.

Далі. Очевидно, що замовник вивіски (кандидат) не збирався вступати в договірні відносини як єдиноподатник. Тоді б і запитання не виникло. Тож залишається з’ясувати, чи можна вважати його «населенням» (для податкових цілей).

Поняття «населення» в розумінні п. 291.4 ПКУ не є чимось специфічним, його слід використовувати в загальному значенні. Тому під терміном «населення» ми матимемо на увазі сукупність людей, які перебувають у межах певної держави та підлягають її юрисдикції. Отже, до складу населення ввійдуть (лист Міндоходів від 14.01.14 р. № 464/5/99-99-19-01-01-10; категорія 107.12 ЗІР ДФСУ): громадяни цієї держави; іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час; особи без громадянства; особи з подвійним та більше громадянством. Такі особи не повинні діяти як підприємці, оскільки тоді для цілей, що нас цікавлять, вони будуть не населенням, а суб’єктами господарювання.

Висновок: якщо кандидат у народні депутати при оформленні договору про надання послуг виступає як звичайна фізична особа (не як підприємець), то така діяльність (з надання послуг населенню) повністю відповідає вимогам, установленим ПКУ для єдиноподатників групи 2. І жодного порушення в діях ФОП не буде, оскільки вивіску він робить для «населення».

До речі, якщо цей кандидат стане депутатом, то подальшому співробітництву теж нічого не заважатиме, оскільки формально ПП-ЄП, як і раніше, матиме справу з «населенням».

єдиний податок, ФОП, послуги кандидатам у депутати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті