Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Навчання з питань охорони праці: сумісники і підрядники

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2014/№ 43
Друк
Лист Держгірпромнагляду України від 18.08.14 р. № 6293/0/8-03/6/14

Роботодавці, пам’ятаєте! Під час прийняття на роботу та у процесі роботи ви повинні за свій рахунок організувати працівникам інструктаж, навчання з питань охорони праці (далі — ОП). Усі подробиці прописані у ст. 18 Закону про охорону праці* та Типовому положенні № 15**.

Неначебто все зрозуміло: проводимо навчання для працівників. Однак існують особливі категорії працівників, наприклад, сумісники.

Чи потрібно проводити навчання з питань ОП для сумісників? Так, потрібно. Причому сумісники проходять навчання, інструктаж і перевірку знань з питань ОП як за їх основними професіями, так і за професіями за сумісництвом (п. 3.7 Типового положення № 15).

Особливості ОП-навчання сумісників цілком можна (і навіть потрібно) прописати в «місцевому» Положенні про проведення навчання з питань ОП, яке діє на підприємстві.

Є ще один вид роботяг — особи, які виконують роботу за договором підряду. Пам’ятайте: відносини з ними регулює не трудове, а цивільне законодавство (ЦКУ). Жодних паралелей із сумісниками для підрядників проводити не можна. Адже на відміну від сумісників, підрядники не є працівниками в розумінні Закону про охорону праці (не працюють за трудовим договором). І такі відносини під сферу дії цього Закону не підпадають.

Основний документ у відносинах з підрядником — договір підряду. Тому саме в ньому можна (за бажанням сторін) прописати вимоги про проходження підрядником інструктажу, навчання з питань ОП.

 

* Закон України «Про охорону праці» від 14.10.92 р. № 2694-XII.

** Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.05 р. № 15.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць