(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2014/№ 35

Працівнику потрібна легка праця: шукаємо вихід із нелегкої ситуації

Лист Мінсоцполітики України від 10.06.14 р. № 214/13/116-14

Ситуація така: наш працівник після лікарняного надав висновок лікарсько-консультаційної комісії, згідно з яким йому показана легка праця на певний час.

Надати таке «легке» робоче місце працівникові роботодавець зобов’язаний згідно зі ст. 170 КЗпП. Але добре, якщо «легка» робота є. А що робити, якщо її немає?

Як вихід можна відправити працівника у відпустку. Але тільки у щорічну оплачувану або додаткову (якщо на такі відпустки у працівника є право). На думку Мінсоцполітики, підстав для надання працівникові в такому випадку відпустки «за свій рахунок» у законодавстві немає. І дійсно, у ст. 25 Закону про відпустки (вихід у відпустку «за свій рахунок» без урахування згоди роботодавця) ви не знайдете такої підстави. Однак існує ще відпустка «за свій рахунок» за згодою сторін за сімейними обставинами або з інших причин тривалістю не більше 15 календарних днів на рік (ст. 26 Закону про відпустки). Але пам’ятайте: змусити працівника відпочивати не можна. Це має бути саме його ініціатива.

Якщо дійти згоди не виходить і працівник відмовляється виходити на колишню «важку» роботу, то знайте: звільнити його за прогул не можна. Це можливо, тільки якщо має місце прогул без поважних причин (п. 4 ст. 40 КЗпП). Поважними потрібно визнати такі причини, що виключають провину працівника*. А в ситуації, що розглядається, провини працівника немає — роботодавець не виконав вимогу ст. 170 КЗпП. Тому маємо простій не з вини працівника. Тож і виходить: працівник «відсидиться» вдома, а цей час йому потрібно оплатити з розрахунку не нижче 2/3 встановленого йому окладу (ст. 113 КЗпП). Також дивіться с. 9.

* Не можна звільнити за прогул працівника, який не вийшов на роботу в зоні АТО (лист Мінсоцполітики від 08.07.14 р. № 7302/3/14-14/13 // «БТ», 2014, № 29, с. 7).

легка праця додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті