«Знак нескінченність»: обов’язковий продаж інвалюти все ще з нами

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Жихарева Альфія
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2014/№ 35

Усі вже ознайомилися з обов’язковим продажем надходжень в інвалюті.

Термін дії відповідних постанов Правління НБУ від 12.05.14 р. № 270 і № 271 закінчився 20 серпня 2014 року. Але ми не мали сумнівів, що НБУ продовжить його ще раз – нацвалюта «втрачає у вазі» рекордними темпами.

Так і сталося: обов’язковий продаж інвалюти залишиться з нами ще три місяці. Однак простого продовження банкірам здалося замало. Обов’язковому продажу тепер підлягають усі 100 % інвалюти (раніше – 50 %), що надійшла на користь юридичних осіб, підприємців, іноземних представництв.

Як і раніше, продають надходження в інвалюті 1-ї групи Класифікатора інвалют від 04.02.98 р. № 378 і російські рублі. Як і раніше, діє низка винятків – надходження, які не потрібно продавати: зокрема, надходження за проектами міжнародної технічної допомоги; надходження на користь резидентів посередників за договорами комісії, доручення, консигнації чи агентськими договорам, що підлягають подальшому перерахуванню (інвалюту продають банки, які обслуговують власників валюти); помилкові перекази.

Актуальним залишається облікове питання. За яким курсом потрібно оприбутковувати валюту: використовувати курс, що діє на день зарахування валюти на розподільний рахунок або на поточний (після продажу)? Ми вважаємо, що орієнтиром, як і раніше, має бути курс на день зарахування інвалюти на розподільний рахунок (усі подробиці у статті на с. 19 сьогоднішнього номера).

Ще один важливий момент. Також НБУ, за традицією, продовжив скорочений термін для проведення ЗЕД-розрахунків – 90 календарних днів.

(Постанова Правління НБУ від 20.08.14 р. № 515, чинна з 21.08.14 р. по 21.11.14 р.)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд