ФОП купує основні засоби: податковий кредит усе ще під загрозою

В обраному У обране
Друк
Міністерство доходів і зборів України
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2014/№ 37
Лист Міндоходів України від 24.06.14 р. № 4130/Д/99-99-17-02-02-15

Фіскали знову повернулися до питання: чи може фізична особа — підприємець уключити ПДВ, сплачений при купівлі основних засобів (ОЗ), до складу податкового кредиту (ПК)?

У листі, що коментується, жодних категорично негативних висновків вони не роблять, а навіть дозволяють ФОП-ПДВшникам визнати ПК при купівлі ОЗ, якщо ті виконають умови:

• візьмуть на облік придбане майно як ОЗ;

• використають такі ОЗ в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності;

• документально оформлять і підтвердять відповідні витрати, відобразять їх у бухгалтерському та податковому обліку.

І начебто цього вистачає, щоб говорити про ліберальну позицію податківців. Та ба! Вони відразу ж повертаються до свого універсального аргументу «проти»: згідно зі ст. 325 ЦКУ право приватної власності на майно належить звичайній фізичній особі, а не фізичній особі — підприємцю. Тому майно, що перебуває у приватній власності фізичної особи, не можна вважати ОЗ підприємця (фізичної особи — госпсуб’єкта).

Цього податківцям достатньо, щоб «зрізати» у ФОП ПК при купівлі (виготовленні) ОЗ. Такій позиції вони одвіку й дотримуються (див. лист від 07.10.11 р. № 2634/7/15-3417-06, консультацію з категорії 101.16 ЗІР ДФСУ).

Важливо! Хоча було в податківців і хвилинне індивідуальне «просвітлення» (лист від 14.06.13 р. № 2123/т/99-99-19-04-02-14 // «БТ», 2013, № 37, с. 8), проте воно «потонуло» в різноманітті фіскальних консультацій.

Зауважимо: суди в цьому питанні часто стають на бік платників податків (ухвали ВАдСУ від 26.04.12 р. № К-57423/09-С, Київського апеляційного адмінсуду від 17.04.14 р. у справі № 810/5049/13-а і Донецького апеляційного адмінсуду від 06.03.13 р. у справі № 2а/1270/10007/2012).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд