(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 15
  • № 14
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2015/№ 16

Неприбуткові без податку на прибуток: «пощастило» ОСББ і житловим кооперативам

Закон України від 18.03.15 р. № 263-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій»

Законодавці виправили свої помилки — додали до переліку НЕплатників податку на прибуток (ПНП) об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), асоціації власників житлових будинків, житлово-будівельні кооперативи ( п.п. 2 п.п. 133.1.1 ПКУ). Нагадаємо: таких неприбутників видалив зі списку неплатників ПНП Закон про податкову реформу від 28.12.14 р. № 71-VIII («БТ», 2015, № 9, с. 41).

Також уточнили, що повторно вносити дані до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр) про тих неприбутників, які зареєстровані станом на 01.01.15 р., не потрібно.

Крім того, установлено ліберальний перехідний момент: неприбуткові організації — новачки, зареєстровані з 31.12.14 р. до 10.04.15 р. (дня набуття чинності Законом) і внесені до Реєстру протягом 6 місяців з дня набуття чинності Законом (до 10.10.15 р.), вважаються внесеними до Реєстру з дня держреєстрації.

Зверніть увагу: ДФСУ в листі від 02.03.15 р. № 7023/7/99-99-19-02-02-17 зазначила, що з 01.01.15 р. залишити за собою статус неприбутника можуть лише ті, хто одночасно відповідає двом умовам:

• уключені до Реєстру;

• зазначені у  п.п. 133.1.1 ПКУ.

Отже, зазначені вище ОСББ, асоціації власників житлових будинків і житлові кооперативи, які «мешкали» у Реєстрі станом на 31.12.14 р., можуть і надалі використовувати статус неприбуткових.

Важливий момент: з 01.01.15 р. по 09.04.15 р. ці житлові кооперативи були платниками ПНП. Тому якщо в цей період вони отримали прибуток, то зобов’язані будуть за підсумками 2015 року подати декларацію з ПНП з показниками прибуткового періоду та, якщо потрібно, сплатити податок.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податок на прибуток, ОСББ, житловий кооператив додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті