(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2015/№ 16

Декретна відпустка: що отримаємо, а що втратимо, вийшовши на роботу

Лист Мінсоцполітики України від 23.10.14 р. № 1601/5/75-14

Лист, що коментується, хоч і є минулорічним, однак не втратив актуальності. Тут Мінсоцполітики відзначило два важливі моменти, які стосуються працівниць у відпустці для догляду за дитиною до 3 років (відпустка до 3 років).

1. Про виплату «особливої» допомоги до досягнення 3 років. Нагадаємо: з 01.07.14 р. скасували допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. При цьому батькам, у яких первісток з’явився до 01.07.14 р., допомогу при народженні дитини виплачується 2 роки. А оскільки відпустка триває 3 роки, то законодавці останній третій рік виплачують матусям-декретницям допомогу до досягнення дитиною 3 років (далі — допомога до 3 років) у розмірі 130 грн.

Так от, допомогу до 3 років виплачують виключно для цілей нарахування ЄСВ, тобто щоб третій рік декрету зарахували до страхового стажу. А якщо матуся виходить на роботу, отже, отримує зарплату, з якої сплачують ЄСВ, то виплату допомоги до 3 років (130 грн.) припиняють.

2. Про лікарняні на дитину. Листок непрацездатності не видають у період відпустки до 3 років ( п.п. «б» п. 3.15 Інструкції № 455*). А якщо немає лікарняного листка, немає й допомоги по тимчасовій непрацездатності.

* Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.01 р. № 455.

Для того щоб отримати лікарняний листок і допомогу по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, потрібно вийти з цієї відпустки (на повний або неповний робочий день). На це Мінсоцполітики звертало увагу і в листі від 28.08.14 р. № 421/18/99-14 // «БТ», 2014, № 40, с. 6.

декретна відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті